bugün

serbest çağrışıma inanmak. (bkz: dolmuşta bir yanak dışarıda yolculuk etmek)
hayatının baharında bir ticky kızcağızdır. dolmuşta para uzatmayı bilmediği gibi bir de "bi kişiğğ alıar mısınığzzz?" diyerek hafif uzatır gibi haptığı parayı şöförün gelip kendisinden almasını da bekleyebilir.. son zamanlarda çok var bunlardan. kırım kongo gibi, hatta domuz gribi yayılıyor bu davranışlar gençler arasında. buradan yetkililere sesleniyorum. acilen bir el atın bu duruma. gençlik ticky gribine yakalanıyor..*
'bedava dolmuş taksiden tatlıdır' mottosuyla yolculuk yapan beleşçi kızdır.
görmemezlikten gelir, kulağına kulaklık takar, arkadan gönderilen parayı uzatmaya tenezzül etmez.
herkes dolmuşta giderken o başka bir alemde seyrini sürdürüyordur. 'mecbur kalmasam binmezdim beni kendinizden sanmayın hemen' havalarındadır... zorla dürtülmelidir ki gerçek hayatla yüzleşebilsin.
uzat(a)mıyordur. şoförün "ücretini uzatamayan var mı?" sorusu bu kızcağıza yöneliktir.
hikayesi vardır.
kuzenim anlatmıştı;
kuzenimin yanında dolmuşta güneş gözlüğü takan, artist artist sakız çiğneyen, havalı bir kız varmış. dolmuş şoförü kıza bakıyormuş habire. sonra bir çocuk daha binmiş dolmuşa ve parayı uzatmış ve kızda demişki aaa dolmuş paralımııııı ?
ne yazık ki çok cahiliz.. sosyete kızlarının dünyadan haberi yok.. ciddiyim, türkiye'nin ilk cumhurbaşkanı kimdir diye sorsan zorlanırlar..
(bkz: yazıklar olsun)

not : tamamen gerçek bir olaydır. tam anlatamadım ama sonuç olarak kız öyle demiştir. dolmuşu bedava sanıyormuş o zamana kadar..
-(önde oturan bayana seslenerek) şu parayı uzatabilir misiniz?
+(bayan arkasına döner ve) sen uzatabilir misin?
-şaka yapıyor olmalısın?
+...
(insanlığın bittiği andı benim için)