bugün

+dolmuşa binilir para uzatılır xxx yerde incem denilerek
-biz geçmiyoruz oradan ama bir sonraki durakta indireyim ordan önünde xxx yazan dolmuşa binersiniz
+(bu esnada para hala uzatılmaktadır) ücreti alır mısınız?
-gerek yok (-bizi sollamamış önümüze geçen dolmuşa sellektör yapmak ve kornaya basmak suretiyle öndeki dolmuş durdurulur) geç bilader bu dolmuş gidiyor xxx'e
+teşekkür ederim
-iyi akşamlar
sizi gitmek istediğiniz yere götürecek tek insan olmaları olabilir..
(bkz: yaratılanı severiz yaratandan ötürü)
cuma ya da cumartesi gecesi taksime gidecekseniz ve topkapı taksim dolmuş hattını kullanıyorsanız dolmuş şoförünü sevmek için bir nedeniniz var demektir. şişhaneden taksime kadar sıkışmış olan trafiğe hiç girmez bu arkadaşlar huuoop kasımpaşa aralardan dolapdere tarlabaşı derken bir bakmışsınız ki meydana gelmişsiniz. nerden baksanız 40 - 45 dakika trafik eziyetinden ya da inip o yokuşu tepmekten kurtulmuş olursunuz.
(bkz: kalbinde yer yoksa güzelim üzülme ayakta da giderim)

tanım: duygu sömürüsü.*
dolmuşa bindikten itibaren başlayan ve ininceye kadar geçerli olan sebeplerdir.

(bkz: eli mahkum olmak)
cok baba adamlardır. *
eve giden son dolmuş olması itibariyle, ağzına kadar dolu olan dolmuşa sizi alması, bu da yetmezmiş gibi oturduğu koltuktan biraz yana yanaşarak size yanında yer açması, şoförün yanında oturarak şoför mahalinde eve kadar gelmeniz, arada da direksiyonu kullanarak şoförlüğünüzü geliştirmenize yardımcı olan nedenler olarak sıralanabilir sebeplerdir.
hep müsait bir yerde indirirler. kime göre neye göre olduğu tartışılır. ama müsaittir.
çıkarken yolcunun hayırlı işler, iyi günler gibi dileklerine karşılık vermesi bile yeterlidir.
araç kalabalık bir yolda seyir halindeyken bile, 5 liranın üstünü paraya ya da size bakmadan, aracı kullanmaya devam ederek verebilmesidir.

çok etkileniyorum hacı bu yeteneklerinden, ciddi söylüyorum. ben fantastik bir adamdım. tır şoförlüğü, boyacılık, minibüs ve otobüs şoförlüğü gibi meslekleri küçüklüğümde çok severdim. hala severim. ama hiçbir zaman minibüs şoförü olamayacağımı biliyorum. çünkü o hareketi yapamam ben hele.
yaz kış fark etmeden okullar açık kapalı önemsemeden öğrenciden 1 lira almasıdır.
öğrenci kartın nerde dememesidir.
kalabalık dolmuşlarda beleşe gidebilme olasılığı.
korna çalarak yolcu bulurum düşünceleri sevilmeme nedeni de, sevme dedeni bulamadım ben.
bıyıkları ve göbekleri ile insana güven vermesi. severim..
muhteşem bir işi muhteşem bir maaşı muteşem bir arabası ve yakışıklı olmasına rağmen bir iddia kurbanı olmuş kişinin sevimesidir.
aynı zamanda dolmuş hattının da sahibi olduğundan olabilir.
parayı uzattığınız da teşekkür etmesi yolda insanlara hayvan muamelesi yapmaması ve en önemlisi inmek istediğiniz yerde indirmesi.
ben onun benden para istememe ihtimalini sevdim.
vites değiştirme konusunda çok kıvrak davranıyorlar.