bugün

oturduğunuz yerden kimseye minnet etmeyeyim, öndeki kişiye de muavin muamelesi olmasın diye nezaket çerçevesinde dolmuş parasını vermek için öne kadar gitmenizi fırsat bilen akbabanın hemen yerinize oturup boştu oturdum banane kalkmam demesiyle krize dönüşecek durumdur.
9 kusurlu hareketten biri. bir de ayağa kalkmışken şunu da uzat be yavrum diyen teyze ve amcalar olur. sıçtınız. ücretsiz muavinlik de size patladı. hayır, bir de milletin parasını uzatmasan yolculuk boyunca "cık cık cık" ederler. amk köylüleri.
En acı tarafı da : yerinizi kapan kişi para vermek için kalktığınızı bilmektedir.
çok daha da acısı yerinize oturan kişinin size para uzatıp kardeş şurdan bir kişi uzatır mısın demesidir.
Daha kötüsü dolmuşa önce binip, paramı ödeyeyim de öyle oturayım diye düşünürken; sonradan gelenin koltuğa oturup dolmuş parasını da şoföre ver diye sana uzatmasıdır. Alemin akıllısı bunlar çünkü. Hassas kalpler için dolmuş yolculuğu da çok zor.
Nasıl bir çilesi varmış bu milletin. Dışarıdan bakınca, amaçsızca arabaları izleyen insanlar görünüyor halbuki.
pivot ayağın koltuk arasından sabit kalacak götünle perdeleme yapacaksın. bunlar en temel dolmuş drilleri.
buna da şükür... fark etmeyip kucağa oturmak da var. varsın ayakta kalayım.
Dolmuşta Para Vermemek için Özürlü Taklidi Yaptım

Bundan 6 yıl önce okuldan çıktım (okula servisle gidiyorum aslında) itlik yapacaz ya arkadaşlarla şehir merkezine gittik takıldık falan neyse nerde haram nerde hırsızlık hepsi bizde en kral lokantalara cafe lere gidip hesabı vermeden kaçmalar mı dersin alayını uyguluyoruz. Baya saat ilerlemişti eve geç gidersek giberler koyulduk durağa doğru yola dolmuşa bindim, durak ev arası yol:10 km ücret:1,50 tl biner binmez en arka sağ tarafa geçtim ayakları uzattım çanta kucağım da araba harekete geçti ilerledik millet paraları uzatmaya başladı ellerimi cebime attım dedim parayı vereyim yoksa adamın ..

Koyarlar. Bi baktım amk ceblerim bomboş kuruş param yok ne yapacam ne edecem abi param yok diyemem beni indir de diyemem aklıma bi fikir geldi dedim yapayım amk ne olcak kafayı yasladım cama ellerimi a.r.o.g daki kaleci cuhara gibi yaptım bekliyorum 15 dk lık yolu böyle gidecem artık muavin paraları topluyor falan bana geldi artık şov başlamıştı ben o stresle abebabehebele diyebildim mk adam üzgün gözlerle baktı yandaki adamdan aldı parayı çok rahatladım içimden dans ediyorum amk şampiyonlar ligi müzigi çalıyor neyse 10 dk öyle durdum geldik en zor kısma inecem amk özürlüce de müsait yerde inebilir miyim nasıl diyecez ineceğim yere 1 km kala bağırmaya başladım ebeebebebabebebbabe yanımdaki adama sallanarak vuruyorum adam anladı bağırdı muavine kardeşim bu çocuk inecek heralde dedi muavin inecen mi diye sordu onaylar gibi özürlüce konuştum yine ebebebebeb falan zırvaladım şöför durdu yardım falan ettiler indim topallayarak mk utanıyorum şuan dolmuş gitti eski halime döndüm tabi.