bugün

gönül bu ota da konar asgari ücretliye de.
bir ilki gerçekleştirmiş olur herhalde.
davul bile dengi dengine...

insanları maaşlarıyla değerlendirmek hatasına düşmemeliyiz şu bu eyvallah.

lakin bu memlekette asgari ücret kazanıp da ayda 8-10 kitap okuyan, sanattan, edebiyattan anlayan pek az insan vardır.
yani maaş otomatik olarak kültürün de göstergesi gibidir. genel itibariyle bu böyledir. istisnalar istisna olduklarıyla kalırlar.

velhasıl maaş yine de önemlidir. siz isterseniz kendinizi aşın, bambaşka bir bilgi seviyesine ulaşın, derinleşin falan fıstık... bu yine de sizin bir mühendisle, doktorla olmanızın mantıklı bir şey olduğuna ikna edemez kimseyi. kendinizi bile.
Böyle çok örnek var.Doktor hanımlar turşu olana kadar okuyor bu esnada ne hikmetse tıpçı beylere de pek yüz vermiyorlar.Sonra diyolar bari evde kalmayalım.Sonra random evlilik.Tıpçılık yalnızlıktır.net
değerli sümüğü olanları gördüğümüz başlık. neymiş sümüğünü bile atmazmış.

not: asgari ücretli değilim maaş 8k.
Sümüğünü atmazmış orospuya bak hele..
Bu da birşey mi,komşumuzun tanıdığı var adam bizim komşuya demiş ki:x bey kızım tıp okudu ama evlenecek erkek bulamıyor varsa tanıdığınız eli yüzü düzgün biri önerebilir misiniz?demiş.
2.vakada arkadaşımın halası,kadın amerikanın en iyi doktorlarından ama 30 yaşına kadar ders çalışmaktan sevgilisi bile olmamış 32 yaşında amerikada bulduğu bi ürdünlüyle evleniyor adam abd asgari ücret kazanıyor kadın ayda 30k kazanıyor arkadaş diyor bulduğu ilk adamla hiç bakmadan evlendi sosyal zekası 0 halamın acaipte mutsuzmuş kocasından dolayı.
Olabilir aşk meslek tanımaz.
eskiden nadirde olsa varmış bu devirde imkansıza yakın. mesele asgari ücret değil gelirin iyi ama normal bir işçi olsan bile zor.

mesela mühendis kızın biri beni teknikerim diye redledi. bana habire zeki birisin üniversite sınavına hazırlansan mühendis hatta tıp bile kazanabilirsin diyip duruyordu.

yakışıklılık felan bu devirde boş gidin ya iş adamı olun ya da doktor mühendis felan. tamam yakışıklı olmak kızları çekiyor ama devamı gelmiyor. en basiti kız kankaları işi bozuyor.
hayata bakış ve nasıl yaşadığın kadar önemli olmayan durum. önemli olan uyumluluk gerisi boş. şunu bir öğrenemediniz.
Yalnız hep şunu düşünüyorum. ikisi de çalışan bir çift para idaresini nasıl yapıyorlar. Çevremde pek çok insan bu sebeplerle boşandığı için de içimi ürpertmiyor değil.

Başlığa gelince, gayet olası ancak ailelerin rızası olmalı ya. Şimdi doktor kızın annesi sanıyo ki kızını doçent prof alcak kız da o adama aşık olduysa hayalkırıklığı negstif duygular, ket vurma çabaları... Şey de çok garip anneler neden hep kızlarını doktorlara layık görüyor. Ne var yani bu doktorlarda. Zeka desen boğaziçi işletme mezununda yok mu yani? Dünyaca ünlü bir sanatçı olsa hımm gevendeye verdin kızını diyecek teyzeler tanıyorum.
asgari ücret artı prim ile doktor maaşını geçen birisiyle gayet olası.
sadece asgari ücret alan bir erkek ile asgari ücret alan kadın bile zor evleniyor.