+burda espi yaptık gulmen gerekiyor
-gulmek istemiyorum
+guleceeeeeeeeksiiiiiiiin
-...
+seve seve gulmessen s.ke s.ke

-aloo rtük mu?
gelmiş geçmiş en komik türk yapımı dizi olan kaygısızlar'ın insanlara hiçbir zaman yaşatmadığı hadisedir. aslında buraya ''gösteri dünyasının insanları düşünmekten alıkoyması'' tarzında sayfalarca sürebilecek bir makale yazılır da neyse.
sanıyorum ki, diziyi yapan adamlar da pek iyi anlayamadılar da onun icin dizileri okuzlerin izledigini sanıp arka arka dayıyorlar efektleri. anlaşılmıyor yahu şu efektler, adamların günahını almaya da gerek yok ; zamanla.
topluma neler düşüneceğini, neler konuşacağını, nasıl ve nerde konuşacağını kendi ve iktidar çıkarları doğrultusunda öğreten medyanın espiri anlayışımızı bile kendi istediği doğrultuda şekillendirmeye çalışması ve nelere gülüp gülmeyeceğimize karar vermeye çalışmasıdır. medyanın insanları etkilemediğine inanan varsa, gülme efekti olan diziyi 5 defa izlesin, görsün. gülme efekti olmayan yer çok komik bile olsa efekt olmadığı için bir süre sonra size çok komik gelen şeylere bile gülmezsiniz. efekt olan boktan yerde ise gülmekten yarılan bir insan olursunuz; bu size hiç komik gelmese bile. * *
yeniden yayına giren bir demet tiyatronun eski bir bölümünde "sit-kom böcükleri" diye dalga geçmesine rağmen içine düşürdüğü hadise.
ardindan da buyuk babanin ulan bir de buna guluyolar protestosu dinlenecek olaydir.
olup olmadık vakitte gülme efekti verilen dizilerde ki gülme efektlerini görmemezlikten gelmekle mukayese edilebilecek eylem.
tüm komedi dizilerinde verilen gülme efektine tepkisiz kalan bünyenin ruhsal bunalımıdır. zira; izleyici salak mıdır ki güleceği yer belirtilsin.

-gülsene lan.
+n'oldu ya?
-gülme efekti verildi, duymadın mı?
+duydum.
-eee. gül o zaman.
+ama komik değil.
-mizah anlayışına senin...