bugün

Diyanet işleri Başkanlığı, üzerinde din karşıtı, cinsel içerikli yazı ve baskılar bulunan tişörtlerin milli ve manevi değerleri hedef aldığını vurguladı.
Diyanet Aile dergisinin Aralık sayısında Selçuk Üniversitesi ingiliz Dili ve Edebiyatı Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Yağmur Küçükbezirci’nin "Kültür Yozlaşması: Tişört Yazıları" başlıklı makalesi yer aldı. Birçok ülkenin millî ve manevi değerlerinden kopmadan dünyada ilkler arasına girmeyi başarabildiğinden bahseden Küçükbezirci, "Kültürümüzden kopuyoruz diyorum ancak inanın birçoğumuz bu kopmanın, yozlaşmanın farkında bile değiliz. Kültür yozlaşmasının en canlı örneklerinden birisi her gün çevremizde gördüğümüz, üzerimize giydiğimiz, hatta geleceğimizin teminatı çocuklarımızın üzerine giydirdiğimiz tişörtlerdeki yabancı yazılar ve baskılar" dedi.

Yazının devamı için: http://www.milliyet.com.t...sikayetci-gundem-1989629/
diyanet işleri'nin boş işler içinde olduğunu gösterir.

(bkz: diyanet bitmiş)
beni de çileden çıkardı...
ancak bir göt kılını sevindirecek haberdir.
Aslında çokta yanlış olan bir açıklama değildir. Bunun siyasetle falan alakası yok. Şu an üzerimde bulunan ve üzerinde "people should laugh more" yani insanlar daha çok gülmeli gibi yazılar bulunan tişörtlerden bahsetmiyorum. Aşırı asimile olmuş ve resmen propoganda gibi yazıları olan tişörtlerden bahsediyorum örneğin ingiliz bayrağı desenli bluzlar falan çok özenti ve alakasız geliyor. Ayrıca açıklamadaki gibi dini aşağılayan bir tişört daha ne gördüm ne de duydum. Anlayacağınız bence ortada bir problem var ama bunun yetkilisi diyanet değil.

Edit: evet yazı türkçe olsaydı da giyerdim.
görsel şeklindekilerdir.
bir sürü pisliğe değinmeyen bir resmi kurumu orta yerinden çatlatması umulan tişörtlerdir.
Mercedes Benz Fans falan mı yazıyodu ki acep?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar