bugün

birbirine denktir.

evet, diyanet işleri'nin yıllık bütçesi ile türkiye'nin en büyük 16 üniversitesinin toplam bütçelerinin kıyaslandığı tablodur.
şöyle;
görsel

sanırım bu durum türkiye'nin neden dünyada eğitim kalitesinde 99. sırada olduğunu açıklıyor.
(bkz: ülkelere göre 2018 eğitim kalitesi listesi/#40126129)
Diyanet işleri bütçesi gereklidir. Üniversite gibi seks ortamı çok fazla olan haram ortamları kapatmak için uğraşmaktadır.
adamların bütcesi milli savunma, milli eğitim, ulaştırma bakanlıkları gibi kamu kurumlarından daha fazla.

o kadar parayı kullanmayı bilene versen -töbe haşa-n yeni din icat eder ama bunlar ancak deniz suyu boğaza kaçarsa oruç bozulmaz, üvey kızkardeşi kıstırabilirsin günahı yok gibi lüzumsuz işlerle uğraşıyorlar. yazık günah kamu kaynaklarına.
Üniversiteleri ve tüm bilim kurumlarını kapatıp bütün ödenekleri diyanet'e aktarmalıyız. Sonuçta adamlar namaz kılıyo. Ayrıca tüm gençleri birtakım tarikatlara mürid yapıp zamanı gelince bu gençleri islam adına birbirlerine öldürdüp yok etmeliyiz planlarını yapanların matematiksel verilerinin yazılı olduğu listedir.
Diyanet işleri bu bütçeyi yetirememiş ve ek bütçe talebinde bulunmuş. Tabi Ki vermişler.

2018 yılı toplam bütçesi 8.3 milyar lira olmuş.

görsel