bugün

öncelikle divx filmlerin belli başlı memleketler dışında pek kolay bulunmaması ve divx playerların yeterince yaygın olmaması arşiv yapmak için pek iyi bir neden gibi durmasada se sağdan soldan deli gibi divx film arayıp onları arşive atası gelir insanın içinden.ayrıca arşivcilik o kadar pis bir durumdurki insanın arşiv yaptıkça arşiv kapasitesini daha da artırası geliyor içinden.
zatımda çok fazla olan ,arşivimde olduğu halde seyredemediğim çok film olan tuhaf hobi
En birakilamaz hobilerden biridir hele benim gibi 32 mBit kotasiz internetiniz varsa...

6500 küsür filminin olmustur ve siz hala cd yakmaya devam ediyorsunuzdur...
hobiden ziyede hastalık olmuştur. tum filmleri listelersiniz dvd lerinize dolaplar yaptırırsınız. bi bakarsınız 17500 film, 650 sezon dizi olmuş ama siz hala download dasınız .. adam olmam ben...ama güzeldir arşivci insan temiz insandır. en asil duyguların insanıdır.
HD formatının çıkmasıyla alt üst olan arşiv...
bir materyalde birkaç film birden.. divx, bana koleksiyon unsuru gibi gelmiyor bir türlü. belki de ben düzenin, kapitalizmin adamıyım amacım film biriktirebilmek değil, görsellik ama ısrarla dvd biriktiriyorum. ama bu birktirme işlemine para ayırabilen herkes divx yerine dvd biriktirir gibime geliyor. eksi oylarınız yanıldığım anlamına gelmeyecek ne yazık ki.
istenilen filmi istenilen anda reklamsız dublajsız izlemenin en kolay yoludur.
kotalı internet sahiplerinin yapamadığı olay.
bu aralar merak sardığım olay. şu ana kadar yaklaşık 1 ayda 100 film başarıyla arşivlenmiştir.
dünyanın en zekli işini yapmaktır.
xvid arsivi yapmaktan daha mantikli olan yontem. Zira xvid oynatici pek alet yok(benim i-river haric, muahahah)
bir kere başlayınca birdaha asla bırakılamayan sigaradan illet bir olaydır. Önce güncel filmler indirilir. Sonra bu filmler pc'den silinmeye kıyılamaz. DVD'ye yazdırma düşüncesi gelir akla. Çoğu sıradan film indirilir arşivlenir. ilk 100 film bunları kapsar. Akabinde imdb ye geçilir.Listenin ilk 50 filmi indirilir. Empire dergisine geçilir. Sinema tarihinin en iyi 500 filmi indirilir.Boş dvd almaktan, dvd toptancısıymış hissiyatına kapınılsada artık dvd+Rw efenime söylim ikinci el harddisk, 8gb flash bellek vb. gibi bilimum hafıza cihazlarının piyasası takip edilmeye başlar. Hiçbirinin yetmeyeceği anlaşılınca 1tb harddisk alınır. Tekrar arşivlemeye dönülür. Rapidshareden üyelik alınır ilk başlarda, fakat sonra rapidten puanla üyelik alma öğrenilir.* Alternatif olarak ftp, emule, limewire, ares gibi yöntemler kullanılır. Sonu ne zaman nerde biticek diye düşünülsede asla bitmez. Heroes, lost, prison break zaten banko vardır bi arşivcide. Fazla bilinmeyen diziler, animeler indirilmeye başlanır bu böyle sonsuza kadar devam eder. En sevmediğiniz dizileri bile arşivlemekte dahil. * *

Ne kadar zor gibide olsa zevkli bir iştir.Çoğu film forumlarında mod olarak görev yaparsınız, paylaşımlarınız olur, sinema bilgileriniz gelişir. Divx kardeşliğiniz olur