bugün

bu kadar guzel islencek bir tarih bu kadar kotu islenir..
AKP nin gazladığı, boş Beleş bir dizi.
an itibariyle yeni sezona başlayacak trt dizisi.

ulan hadi geçen sezon koca anadolu valisi baycu noyan' ı kıçı kırık oba beyiyle uğraştırdınız, tamamı atlı moğolları götü boklu piyadeye çevirdiniz, şamanist, bektaşi biraz da müslüman olan kayıboyunu emevi müslümanına benzettiniz.

birde neyin dirilişi? selçuklu diye koca bir türk devleti var lan, onu saymıyor musunuz yoksa?

tabi bu çomarlar bilmez, çünkü okumaz. osmanlı rumeli devletidir. anadoludaki türkmenleri zerre önemsememiştir.

(bkz: celali isyanları)
(bkz: bayezid a karşı timur un yanında savaşan türkmen beylikleri)

ertuğrul oba başıdır, bir dirilişten söz edilecekse osman beydir obaları birleştiren, evrenosoğulları, mihailoğullarıdır. devleti kuran.

günümüz siyasi tarihçilerinin işine gelmez, bektaşi/alevi savaşçılardan bahsetmek.

inanmayan araştırsın, (bkz: osmanlı kurucu aileleri), balkanlarda evrenosoğulları soyu devam etmektedir.

ulan bıktık sizin mastürbatif milli ve dinci goygoyunuzdan.

birinizde çıkıp 2. mahmut, 3. selim dizisi yapsın. ama yemez dimi? yenilikçi modern padişahları bu millete satamazsınız.

oturun izleyip hipnoz olun amk. bana ne.

edit: sanıyor ki, ilahi bir mail geldi tüm türkler aynı anda hoop diye müslüman olup gök tengriyi bıraktılar.
Ertuğrul beye selam versen şiir yazıyor. Turabi gibi mübarek. Sinir bozucu olmaya başladı.
Yeni sezona bomba gibi başlamış dizi.
şu an izliyorum efsane.
birinin çok sevdiği dizi.
Cuma hutbesiyle değilde bu diziyle dirilenlerin adresi. Bu dirilmek değil, ölmenin ta kendisi.
izleyeni comar olarak etiketlendirdigim dizi.
2.sezon ilk bölümü 26 Ekim Çarşamba yayınlanmıştır.

Bugüne kadar yapılmış en iyi türk dizilerindendir. Çekimleri baya iyidir. Kılıç dövüşleri, ok atışları, at üzerinde sahneleri kalitelidir. Figüran olarak kullanılan ekip, "nasılsa ölüp gidiyor" denilmeyip at binme, kılıç kullanma, ok atma eğitimi almıştır. Kostümleri, savaş gereçleri, aksesuarlar, obadaki gereçler vs. bakıldığında çok farklı ve üst düzey bir donanıma sahiptir. Dizideki atmosfer gerçekten çok iyidir.
Dizi müziğiyle pek çok akp'li seçmenin kullandığı cep telefon melodisi olmuş olan dizidir.. Ak bireylerin birbirlerini ortam içinde daha kolay tanımalarını da sağlar ayrıca bu dizi müziği.
Komunizmi yayan bir dizi olsa izleyenlere boyle haysiyetsizce yakistirmalar yapilacak mi acaba?

Gecmisi unutmayip devletini, imparatorunu bilmenin nesi kotu arkadasim? Ya siz ciddi malsiniz ya da konustugunuzdan haberiniz yok...
Absürd savas sahneleri değişmesi gereken dizi okla vurulunca savrulan asker mi olur krdş.
kilic dovusleri, ok atislari, at binisleri kaliteli olan diziymis (!)

bi siktirin gidin arkadasim ya. cidden bi siktirin gidin. comarligin bokunu cikardiniz.
Arada, toy ve istişare önemlidir ve suçu ispatlanana kadar herkes suçsuzdur şeklinde güzel politik göndermeler yapan ama senaryosu çok tahmin edilebilir dizi. boşa dövüşüyorlar Ertuğrul ve alplerinin ölmeyecekleri açık.
Birazdan yeni bölümü başlayacak olan dizi. Severek izliyoruz.
dizide ertuğrul gazi'nin saçları uzun gösteriliyor gerçekte de öyle miydi diye merak ettiren dizi. evet.
Türklerin yaptığı en kaliteli dizi.
çomarların en sevdiği dizidir.
Osmanşı hayranı değilim, dirilmesini de istemiyorum. Sadece tarihi sevdiğim için izliyorum. Problem?
adam haklı beyler.

görsel
altın kelebek töreninde tek konuşma yapmayan kadroya sahiptir. ayrıca yılın en iyi dizi seçilmiştir.adamları artık programı kısa tutacaz diye midir nedir apar topar götürdüler.
ödül almak için sen çıkıcan, ben çıkıcam kavgası yapıp, konuşma yapmadan ödül alan kadroya sahip dizidir.

ödülü almak için yapımcı çağırıldı, cümbür cemaat sahneye uçtular.

https://youtu.be/ahtU8f2Vbhs?t=1m5s
osmanlı beyliğinin öncesindeki osman beyin babasının dönemini anlatan dizi.

grafikleri ve aslında düşüncesi anlamında güzel bir dizi.

ama bunu yine bir şeylere çekmeye çalışmaları saçmalıktır.
bir de inceledim de 2 saat ne dizisi çekiyorsunuz ya?

yapsalar şöyle amerikan dizileri gibi 40 dk ve 13 14 bölümlük dizi. efsane olacak ama nerdeeee?
Hayatımda gördüğüm, Türklerin yaptığı yapabileceği en iyi dizilerden birisi. Altınkelebek ödüllerinde hakkıyla kazanmalarına rağmen, Yönetmene, senariste, yapımcı tek bir kelime bile söyleme zamanı vermeyen Altınkelebeği de kınıyorum