kasım da aşık olursanız,-özellikle bu kasımda- iyi s. kilirsiniz.
Biber gazının bogazda bıraktığı o kekremsi tadı özledik diyerek içinde bulunulan önerme.
masum olan direnişçilerin ortamını özlemektir. sevimlidir, yardımlaşma temelli ve masumiyet kaynaklıdır. vatan sevgisi doludur.

Pelinsu'yu rabia yapmışlar, ille de palamı alırım sokağa fırlarım sonra da yurtdışına kaçarım demiş.
Ben de ozledim. N'olur dagilmayin lan.
O ortamı bir kere bile yaşamış bir insan için kaçınılmaz olandır. Onca şeye rağmen gülümseyerek hatırlarsınız.
meşru hükümete karşı ayaklanıp da adına direniş diyen denyoların eylemi. hahahah.
işin politik tarafını ideolojik tarafını bi kenara koyarsak ciddi anlamda baş gösteren şeydir.
akıl almaz derecede siyasi oyunlar döndü o haftalarda tamam kabul.

ama siz de kabul edin, eğlenceliydi be. güzeldi. birbirinden yaratıcı yazılar, insanların halleri. koşuşturmaca. yanında sevdiğin insan vardır belki de. bir de onu koruman gerektiği telaşı. ama tatlı bir telaş.
ben yaşadığım şehirde böyle bir sivil örgütlenmeye giremedim çünkü buradaki halk o kafada değildi.
ama rahat durur muyum lan. çektik gittik diğer şehirlere. önce eskişehir'e. espark'ın yanındaki çadırlara.
elimizde hiç bir şey yok. para kısıtlı. sırt çantasını alıp kaçtık bu şehirden. okul da bitmişti.
eskişehir'deki o çadırlar muazzamdı ya. başka şehirden geldiğimizi duyduklarında inanılmaz güzel bir şekilde yardımcı oldular. bir gece kaldıktan sonra izmir'e gittik.
orası daha başka. gündoğdu meydanında toplanmış binlerce genç. herkesin elinde bira, çimlere oturmuş eğleniyorlar. minimal konser de vardı. o gece eğlenceliydi hakikaten. ertesi akşam da izmir'den istanbul'a.
daha önce istanbul'a çok kez gittim ama gezi parkını hiç gezmemiştim. metrodan çıkıp istiklal'e girerdik direkt.
bu sefer metrodan bi çıktık, allahım o nasıl bi görüntü öyle? savaş alanı resmen.
istiklal dışındaki tüm çıkışları kapatmış bizimkiler. bi tane halk otobüsü vardı millet içinde sızmış artık. *
keko biri direksiyonda uyuyordu.
onlarca çadır. içinden geçtik tek tek.
otobüsten iner inmez gitmiştik oraya. saat sabahın sekizi. daha yeni yeni uyanıyorlardı. gece kalamadık ama. paramız bitti napalım üç şehir gezdik az mı yahu. aynı gün akşam tekrar geri dönmüştük bu boktan şehre. güzeldi. her şeye rağmen güzeldi.
(bkz: bi gün yine direniyoruz)
direniş direniş diye ağlayanlar diğer dünyada rabbimize karşı nasıl direnecekler acaba diye sormak istediğim kişilerdir bu direniş özleyicileri.
kesinlikle fazlasıyla özlenen durumdur. parkta ki o adalet o paylaşımcı ve eşitlikçi duruş özlenir.