bugün

henüz 10 yaşındayken resmi, zırhlı, lanet bir aracın çarpması sonucu ölen kürt kızı. güzel gözleri zalimlerin demir yığınlarına direnemedi, kapanıverdi. güzel kardeşim ışığın bol olsun.

bu ülke bu kadar çok çocuğun vebaliyle nasıl yüzleşecek? bu ülke daha ne kadar çocuk katledecek? devlet terörünü israil'de arayanlar, fazla uzağa bakmayın. devlet terörü her yerde. israil'e 'öldürmeyeceksin' diye kafa tutar gibi yapanların aslında israil'den hiç bir farkı yoktur. bu böyle bilinsin.

panzer ve çocuk... bu ikisi her coğrafyada birbirinden uzak olsun artık, ne olur?
babası hasan basandır. trakyada asan basan diye söylenir. bir taraf gazetesi haberidir. habere göre emniyete ait panzer çok yüksek süratle gidip ezmiştir çocuğu. taraflı habercilik böyle olmalı. panzer sürücüsü bir çocuğu öldürmek mi istemiş yani? bilerek mi çiğnemiş. kaza ulan işte kaza. kim bilir polis memuruna ne dediler, ne iş verdiler de hızlandı. altan ailesinden olduğu gibi nefret etmişimdir. hergün haklı çıkarıyorlar...
haberin veriliş tarzı her şeyi ortaya koyuyor. en işlek caddede yüksek hızlı panzer süren polis memuru. bir panzer ne kadar hızla sürülebilir? en işlek cadde de ne kadar yüksek hız yapılabilinir? en işlek cadde de panzerlerin vızır vızır dolaştığı anayolda 10 yaşındaki çocuğun ne işi vardır? tabi amacınız, kürt çocuğu devlet memuru öldürdü diye lanse etmekse istediğiniz kadar köpürtebilirsiniz. olay kazadır ve bunun kürtlükle türklükle ilgisi yoktur. bölücük yapmak kolaydır. halkı galeyana getirmek, kışkırtmak hiçbir sorunu çözmez...
10 yaşında... çocuk haliyle ölümle tanıştı. tıpkı polis terörüne kurban giden diğer kürt çocukları gibi..

türkiyede kürt çocuğu olmak (#8205774) adlı başlıkta yazdığım yazı için seri halde eksilendim, ne yazık ki bu yaşanan olayda yazdıklarımın doğruluğunu gösterdi.

çocuklarımız ölüyor, kardeşlerimiz, evet devletin koyduğu kanunla zorla askere giderek, zorla savaşa dahil edilen askerlerimiz ölüyor, halkının özgürlüğü için savaşan gerillalar ölüyor, biz ölüyoruz, savaş devam ediyor, kanlarımız akıyor, çocuklarımız babasız, kardeşlerimiz abisiz, ablasız kalıyor...sayın yazarlar siz hala devletin yapmış olduğu bu katliamları meşru görün, bizi seri eksilemeye devam edin.

diren basan... daha 10 yaşında.. daha çocuk.. annesinin biricik oğlu.. bu toprakların kaderi olan ölüm onu erken yaşta aldı aramızdan... öyle üzgün, öyle sinirliyim ki hislerimi ifade edecek sözcükler bulamıyorum, söyleyeceğim tek şey;

dökülen kanlarımızın hesabı sorulacak birgün..

not: iş bu enrty başka bir başlık altında yazılmıştı daha evvelden, buraya yazmanı daha doğru olduğunu düşünerek buraya getirdim !
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.