Napacağımı bilmediğim sınav. Harbi napıcam la ben?
biraZ tecrübeniz varsa geçersiniz oğlum, sakin olun muhabbet edin adamlarla olsun bitsin.

he dikkat edin adamlarda konuşma potansiyeli varsa daha siz binmeden gelirler yanınıza.

onlar okulunuZdaki öğretmenler la korkmayın. bakan yardımcısı değiller. swh
Sırf lastikleri kontrol etmediğiniz için daha arabaya binmeden kalma ihtimaliniz olan sınav.
antalya da sınava girecekler için söylüyorum ışıklara dikkat edin.ben sınava girdiğimde çoğu kişi kırmızı ışıkta geçtiği için kalmıştı.
insallah ehliyeti alacağım sınav.
allah kolaylık versin dediğim sınav.

temmuzdakine girip geçtim. stop ettiğinizde hemen çalıştırıp devam ederseniz sıkıntı olmuyor. kasmayin.
Sabah erkenden toplanılarak okul bahçesine gidilip çekirdek kola eşliğinde izlenmesini tavsiye ettiğim sınavdır.

Stresten ağlayanları mı ararsın, el freni çekili arabayı gaza yüklenip sürükleyeni mi, debriyaja basmadan vites değiştirmeye çalışıp şanzımana şarkı soylettireni mi.
Sınavdaki gözetmenlere "Isterseniz sizi istanbul dışına çıkartayım ama ne olur arabayı park etmeyeyim" demeyi düşünüyorum. Daha önce hiç bir sınav beni böyle germemişti sözlük.
Allah izin verirse yapmayı planladığım bir eylemdir.
Zamanında sınavda arabayı yerinden bile kaldıramayanların ehliyet aldığını gördüğümden iyiki zorlaşmış dediğim sınavdır.
az önce girdiğim sınav. bi tek sinyalleri geç vermişim hocam öyle dedi. inşallah geçeceğim.
Yarım saat sonra gireceğim sınav.

inşallah geçerim sözlük. sınava sinirleri alınmış fileto kıvamında, kafam rahat, stressiz bir şekilde girmek istiyorum. Korkmazsam yaparım gibi geliyor.

Edit: yapamadım sözlük. Gayet iyi park ettikten sonra kalkışta stop ettirdim. Yahu bir stopla sınavdan mı bırakılırmış insan. O anı hiç unutamamam. Trafiğe bile çıkamadan kaldım hemde, halbuki rampada gayet düzgün kalkıyordum.

Sinirlerim bozuldu, ağladım. Hep o gudubet, pislik kadın(hoca) yüzünden. Sınav esnasında arabada olması huzursuz etti beni.
sınava giren herkes gibi benim de önerim ilk dikkat etmeniz gereken sakin olmak ikincisi sınavda komisyonla aranızı iyi tutmak, inanın sessizlik daha çok strese neden oluyor.

sınavı 3. seferde geçtim. parkur zor ama asıl sıkıntı sınav komisyonunda bulunanların tek yeterliliği meb'de öğretmen olmaları. ellerinde liste var ve bu liste net değil, yoruma açık.

sınavın zor olmasını da destekliyorum stop edenin, kırmızı ışıkta geçenin vs. gibi trafikte sıkıntı yapacak durumlardan kalmaları da. ama park yerine düzgün girip 3 santim dışarıda bıraktın 2 santim içeri girdin diye bırakılanları anlamıyorum. bunlar bir önce dediğim komisyonun yorum kısmına geliyor.

ehliyet alımını zorlaştırmaları, geri dahi gitmeden 500m ileri gidenlere ehliyet verilmemesi gerektiği aşikar ama bunlar yıllardır yapıldı. sen bir sistemi değiştirmek istiyorsan daha köklü çözümlere gitmen gerekiyor. şu an ehliyeti olan herkes bu sınava bir girsin gerekirse 5 yılda bir tekrar edilsin, geçemeyenin ehliyeti iptal edilsin.

eğitim görürken geçiş hakkının bende olduğu kavşakta üstüme süren kamyon da oldu, ters şeride girip üstüme gelen son anda benim kırmamla kurtardığım da oldu, çevre yolunda orta şeritte basmış giderken sol şeritten önüme kırıp en sağ şeride geçen de oldu. bu yüzden sadece yenilerin değil ehliyetli herkesin bir şekilde yeniden düzenlemeye tabi tutulması gerekiyor.

sınava gelecek olursak ehliyet kemerinizi takın, sinyalleri verin, rahat olduğunuz hissini komisyona geçirin, debriyajı kullanmayı da öğrenirseniz sınavı da geçersiniz.

yokuşta durduğunuzda kavrama noktasını bulun, ayağınızı frenden hemen gaza geçirin 2-3 saniye gittikten sonra yavaş yavaş debriyajı bırakıp bıraktığınız kadar gaza basın.

geriye parkta ise sağ arka kelebek aynasından ön dubayı gördüğünüzde durun, direksiyonu tam sağ yapın, sağ dikiz aynası ile ön duba aynı hizada, aracın sağ arka çamurluğu kaldırımı biraz geçmiş, arka duba sol dikiz aynasının sol köşesinde göründüğü konumda durun. bunların üçünü de kontrol edebilirsiniz sadece birini de kontrol edebilirsiniz. bu konumda durduktan sonra direksiyonu tam sol yapıp yanaşın. araç istenilen şekilde iki duba arasına girmiş olacak. ve bu kısımda gaz ile değil debriyaj ile motor devriyle ilerleyin bir saniyelik hızlanmanız bu ayarı kaçırmanıza ve aracı düzgün park edememenize neden olur.

herkese başarılar.
Stop ettirme durumunda veya park hatasında, küçük hatalarla tekrar girebileceğiniz ve 180 tl parayı sayacağınız sınavdırlar. 60 ı devlete 120 si kursa gider.
an itibariyle geçtiğimi öğrendiğim sınav.
Rüşvet ver geç.
yine birçok kişinin kalmasını komisyon üyelerinin suratsızlığıyla bağdaştıracakları sınav.
(bkz: he kanka he)
Benim emniyet kemeri takmadan, aynaları falan ayarlamadan hatta şehir içinde 95 km/h hız yaparak geçtiğim sınav. Şimdilerde zorlaştırmışlar iyi olmuş. Benim gibilerine ehliyet verilmemeli.
Geçebilmenin % 99 sans % 1 beceri hatta o kadar bile olmadığı onemsiz durumdur zannimca. Çünkü o kadar dengesiz müfettişler var ki en iyi şekilde süreni bırakıp en kötüyü de geçiren. Bir de üstüne sen öğrencisin çalıştır tekrar arabayi diyen ilginç insanlar duydum. Aldıkları iki kuruş para için.. Neyse siz özgüvenli olun gerisi gelir tabi şanslı iseniz.
yarim saat oluyor sinavim biteli. parkuru sorunsuz tamamladim lakin gozetmenler hicbir sik demediler. adamlarin ilk isi arabadan iner inmez cuara yakmak oldu. bu belirsizlik beni olduruyor. benden oncede ayni seyi yapmislardi zaten. neyse aksama ogrenirim kursu arayip, bir ipnelik olmaz ise gectigimi dusunuyorum.

edit: sinavin amina bile koymusum, bayramdan sonra da ehliyetimi alacakmisim.

edit2: ehliyet alindi. yaklasik 2 haftadir arabayi okula gitmek icin kullanmaya basladim. trafige alistim, araba surmek buyuk rahatlik verdigim yol parasina gaz atiyorum arabaya keyfime bakiyorum.
Direksiyon başında kızları kestiğim için geçemediğim sınav. bazı kızlar kelebek aynama rujlarıyla kalp çizip kaçtılar. gözetmenler bir hayli sinirlendi.
gün geçtikçe zorlaşan, gereksiz detayların öneminin arttığı sınav.
Arabada geçtin diye söylemişlerdi ancak dün girdiğim motor da komisyon pazartesi öğrenirsin dedi. Kursun hocası geçtin dedi.

Sınav sonucunu öğrenmek için genelde pazartesiyi beklemek gereken sınav.
Tek bir sinyali geç kapattığım için parkuru geçip akan trafikte kaldığım sınav(motosiklet). Bayanlar nasıl geçiyor bu sınavı allasen? Var mı geçen?
bugün geçtiğim sınavdır.

komisyon 2 kişiydi. birisi çok sakin biriydi, sağımda oturdu diğeri ise liseden hocamdı. makara gırgır şamata gidip geldim. hatta 1 defa da stop ettirdim gözardı ettiler parkuru da tam teşekküllü tamamladım sağa park edip bitirdim.