bugün

o şarkıya anlam yükleyip daha çok sevmeye sebep olur.
Hatırlamıyorum çünkü hala unutmadım.
Bir mesajın için çok gece sabahladım,
Bana güldüğün ilk gün zaten kefenimi hazırladım.
Bir gün uluya girersen sana olan aşkımı anımsarsın.
seni bilmek Beynimde bi kurşun
seni bilmek En büyük ceza.
Birine aşık olduğunuzda şarkı dinlemeyi eğer ondan sonra sağlıklı yaşamak istiyorsanız bırakmanız gerektiğinin kanıtıdır.
şarkı dinlersin aklına eskiden yaşadığın iyi kötü şeyler gelir. sonra hüzünlenirsin. böyle melankoli havası falan. hep şarkılardan yani. yoksa hepimiz çok mutlu insanlarız.
işitsel hafızayla ilintilidir.
genelde hüzünlü anları hatırlatır. her insanın hafızasında çok sayıda şarkı vardır bu şekilde. kendi adıma en hafif hüzün yaşatan şarkımı yazayım; seni severdim, askerliğimi hatırlatır. ne alaka amk? televizyonda bütün gün kral tv açık olursa, bu şarkı da o zamanlar hitse demek ki...

edit: gripin'in durma yağmur durması da aynı etkidedir.
eksik bir şey şarkısı hep istanbulu hatirlatir. sebep yoh
ahh diye bir iç çekersiniz,bu iç çekiş ve melankolik durum nakaratla berbaber hat saffaya ulaşır,şarkının sonuyla minumum seviyeye iner.
arttığı durumlarda, gidişata sağlıklı yön vermek için kumandayı ele almanız gerekmektedir.
sağa bakarsın, sola bakarsın. kulaklığı çıkartırsın. uyursun.
mutlu olduğunuzda salak salak gülümsemenizi sağlarken, mutsuz olduğunuzda depresyonunuzu azdırır.
dinlenen şarkının anıları depreştirmesiyle eşdeğer durumdur.
şarkının insanı geçmiş ya da gelecek yaşama ya da bunlarla ilgili pişmanlıklara kurulmuş hayallere götürmesidir.