dinle alay eden güzel insandır. dindarlar da dinsizlere küfür ederler, alay edemezler çünkü akılları yetmez kafaları karışır.
öküze tapıyor diye hindularla dalga geçen, çok uzağa gitmeye gerek yok bu ülkede mum söndü diyerek alevilerle dalga geçen öküzlerin biraz adamlarsa rahatsız olmamaları gereken tiplerdir.

adam olmadıkları ise girilerden pek bi belli ya yinede yazdık süs olsun diye.
(bkz: dinle ey alay eden insan)
(bkz: dinlemek)
(bkz: basligi gotunden anlamak)
münafıklar!

(bkz: yeni peygambere vahiy yerine mail gönderilmesi)
basit, çarpık mantıgıyla tanrıyla alay edip eğlendigini sanan,
daha kötüsü tanrıdan kendisi gibi basit tepkiler veremesini bekleyen zavallı insan grubu.
amlarina koyim ben onların çok ayıp ediyorlar.
Kalp gözü açılmıştır. Ermiş ve gerçeği görmüştür.
(bkz: zavallı)
islam olarak kat sayı yapmıyorum.

çünkü bu gün islamı benimseyen biride gidip sıçana tapanla dalga geçemez islamda bu yok.

o yüzden dinle alay edenlerin hepsi tamamen bir maldır.
(bkz: dinle alay geçmek)
normal bir süreçtir zamanla geçer. inanmama yolunda ilerleyen bir insanda zamanla dini saçma bulmayla doğru orantılı dalga gecme gelişir, bu aslında kendi düşüncesini benimseme ve insanlara bu tutarsızlıkları anlatmaya calisma yöntemidir. ama zamanla insanları kırdığını ve inanan insanlara karşı saygısızlık yaptığını anlar ve değişerek insanlarla bu konularda fazla konuşmamaya gayret eder hale gelir.
türkiye dışında bir müslüman ülkede yapılırsa.sonucu idam sehpasında bitecek olaydır.ben ve benim gibi bu sözlükteki yüzlerce yazar şu an başka bir müslüman ülkede yaşasaydık.şu ana kadar göte pamuğu tıkmışlardı.
saygısızlıktır. ama karşındaki insan saygısızlık yapıp senin ırkınla atanla dalga geçiyorsa saygılı olman gerekmez.
ona kaldıysa benim sülalemde müslüman olmayan yok biz tayyip zamanına denk geldikte islama olan güvenimiz inancımız yamuldu.
saygısızdır..
o kadar uğrasılacak konu varken dinle dalga geçmek zavallılıktır.
Ağzına kürekle vurulması gerekendir. Kendini dinle dalga geçerek gündemde tutmaya çalışır.
ateist olduğunu zannediyordur ama sorsanız bir tane tanrı çürütmesi bilmez.
davranış biçimi ve hukuk sistemi olarak medeni ve gelişmiş ülkeleri örnek almak gerekir, eğer muassır medeniyet seviyesine erişmek istiyorsak. oralarda kişisel hakaret olmadıkça, hayatın içindeki her şey eleştirilebilir, mizah konusu olabilir.

mesela charlie hebdo benzeri bir dergi avrupa'da satılabiliyor. bu anlayışı kabul etmeyen, daha doğrusu özümseyemeyen bağnaz arap ise, çareyi dergiyi basıp katliam yapmakta buluyor.

bizim halk olarak önce bir şeye karar vermemiz lazım, araplar gibi mi olmak istiyoruz, yoksa batılılar gibi mi?
zavallı ve acınacak insandir .dinin sahibi allah cc tır .işin ucunun nereye kestiremiyor .
Maldır. Bu tipler çıkarlar okumuş okumuş bilmiş bilmiş kedi köpeğe sevgi "insana sevgi olsun efendim benim saygım var insanlara " derler genelde böyle kibar kibar konuşurlar haliniz iyi olsunlar dileklerinde bulunur ışığını siktiklerim sonra da gelir burada toplumda insana karşı yapamadığı saygısızlığı o içinde bastırdığı egoyu nefreti burada dinle memleketle yeriyle yurduyla boyuyla tipiyle ama mutlaka bir şeyle dalga geçerek gideren insandır. inanmayabilirsin başka bir şeye de inanabilirsin tuzluğa tap kimsenin bu umrunda değil ama inançsızlığa da inanca da saygı duymak zorundasın.
Edit: anlatım bozukluğunu buldum.
sen nasıl insansan o da bir normal insandır.
dinle; alay eden insan... şeklinde yazılınca bambaşka anlama çıkan başlık...
pek anlamadığım durumdur. hem kendi dinine hem da başkalarının dinine saygı duymak gerekirken (doğruyu göstermek sorumluluktur orası ayrı) alaya almak hoş değil. kendine yapılmasını istemediğini başkasına sözünü hatırlasın derim.
dincilerden en az bir tık ilerdedir.
yeni ateist olmuş biridir. Şimdi her ayet ile dalga geçebilir. Peygamberleri alaya alır.

Yaş 50'yi geçince hafiften şüpheye düşüp ''ya Allah varsa'' diye düşünürler. 60'ından sonra ise hergün cami de görebileceğiniz ateisttir. O zaman senden benden daha müslüman olup bu sefer gavurlara küfür etmeye başlarlar.