bugün

saçma değildir ve öyledir. müminler bilgilensin istiyorum. şöyle ki;

insan'ı tahrik edici ve kışkırtıcı müzik aletleri,
kadın ve erkeğin bir arada müzik yapması,
bir kadının müzik yapması,
dini ibadet ve düşünme ruhunu önleyen, hatırlatmayan, insanı eğlenceye ve boş zamana harcayan musikilerin hepsi haram'dır.

mübah olan müsiki kafayı dinlendiren, ruha gıda veren, dini değer ve görüşlerimizi bize hatırlatan vatan ve millet aşkını uyandıran ilahiler ve halk musikileridir.
kadınların sadee kendi aralarında gizlice müzik yapmasıda mübahdır.

yani acı gerçek şu ki mümin arkadaşlarım allah'ın bizlere nimeti olan çalgı aletlerini örneğin metal müziğe kullanmak büyük bir günahtır.

lütfen mümin arkadaşlarım; islami siteleri dolaşalım facebook gibi haram dedikodu adreslerine bakacağımıza...

ilham kaynağı bir islami site: http://www.sorularlaislam....php?s=show_qna&id=48

edit: bununla ilgili ayet yoktur, hadis-i şerifler vardır. zaten mantığını kullanan insan bize dinimizi unutturan ve küfür içeren müziklerin, bizi dinden caydırmaya çalışan bir dost gibi kötü bir şey olduğunu hemen anlar.
açmışım slipknot'dan 555 to the 666
satanik olmayan şarkılar bile günahsa 2 kat günah olur bu.
yandık kardeşim cehennemde.*
çoğu kişinin günah değildir, diyeceği günahlardan biridir.
Kuranda geçmeyen hüküm. Bazı kişilerin bir şeyleri günah ilan etmesi sonucu ortaya çıkan saçma hal. insanları dininden soğutmaktan ve ateistlere malzeme vermekten başka bir amaca hizmet etmeyen tespit.

Not: Yanılıyorsam düzeltin ama kuranda "müzik, musiki, şarkı, çalgı" kelimeleri geçen hiçbir ayet bulamadım.
(bkz: salladığı belli olmasın diye kaynak vermek)
(bkz: kıçından günah uydurmak)
(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
(bkz: akp hariç diğer partilere oy vermek günahtır)
- kaynak gösterebilir misiniz?
- kaynak göstermek haramdır, hele kaynak götümse vay halimize..
(bkz: bsg)
kesinlikle doğrudur. başka tür müzik dinlersek allah götümüze yıldırım atar.

ayrıca;

(bkz: troll başlıklarını ciddiye alıp ayar veren yazar)

sazanları izliyoruz.

evet dostlar, bu kadar açık söylüyorum ki, ilgi amacı güttüğü bariz olan bu şeyi ciddiye alıyorsanız malsınız.
kurani temeli olmayan düşüncedir. ne demek dini müzik dindışı müzik. bu ayrımı kim yapmıştır. sesleri yaratan yüce allah'tır.

"o halde rabbinizin hangi nimetini inkar edeceksiniz?"

"kendi kendinize helaller ve haramlar mı yaratıyorsunuz?"

"çok yanlış bir yoldasınız."
insan en büyük düşmanının iki koltuğunun altında bulunan nefsinin olduğunu iyi bilmelidir. Nefis, kötülüğe meyilli olarak yaratılmıştır.
Nefsin görevi, insanı iyilikten uzaklaştırıp kötülüğü emretmektir. Bu yüzden kişinin en büyük görevi nefsini tezkiye edip, terbiye etmek, Allah-u Zülcelal'i ibadet etmek için kötü arzu ve emellerinden, zevki sefadan uzaklaştırmaktır. dinimize yol veren müzikler dinlemeliyiz. dini sohbetlere katılmalıyız. örneğin bu dünyamızda müslümanlığın en iyi uygulandığı iran, suudi arabistan gibi ülkelerde yasadır ve günah olduğu kabul edilmektedir.

eğer hiç bir mümin arkadaşım kabullenemiyorsa bir dini sohbette veya bir hocaya bu konuyu açabilir. göreceksiniz ki onlarda şuan kabullenemediğiniz durumu söyleyecekler.
http://www.youtube.com/watch?v=XhIcLzFxMVo

http://www.youtube.com/watch?v=kLhZLtvitc0

evet, bu ikisindede söz yok. ama zaten belli oluyor hangisinin dini hatırlattığını hangisinin kavgayı ve baş ağrısını hatırlattığı.
çok mu düşünüyorlar da böyle başlıklar açıyorlar diye derin düşüncelere sevk eden başlık. metal dinliyorum diye cehenneme gideceksem, gideyim anasını satayım.
(bkz: dinleme demiyorum hobi olarak yine dinle)
haramlar kuranda kesin hükümler çarçevesinde belirtilmiş ''yasaklar''dır.

müziğin haram olması ile ilgili kuran-ı kerim'den tek bir ayet gösteremeyen, kuran yerine bazı siteleri ve kişileri ''kaynak'' alan gaflet ve dalalet içindeki zihinlerin ürettiği bir atmacadır.

ne dinimiz bu kadar basit bir dindir,
ne de allah bu kadar kısıtlayıcıdır.

''esirgeyen ve bağışlayan allah'ın adıyla.''
deriz her işe başlarken,
''yasaklayan ve cezalandıran allah'ın adıyla.''
demeyiz.

bu fikri atan kişiler keşke önce besmele çekip kuranı okusalar da ne kadar yanılgıya uğradıklarının farkına varsalar.
(bkz: tiestoda dahil mi hocam)
diğerleri zaten musiki olmadığı için baştan saçma ve denilenlere göre de zaten yalan dolan bir tespittir. hiç düşünemiyorum açıkçası zaten, oasis yurttan sesler musikisi, white stripes ile nameler, foo fighters'la ışığa doğru gibi şeyler..