bugün

"laikliğin yılmaz savunucusu"* CHP nin akıllara zarar afiş sloganıdır.
çok düşündüm ama söyleyecek söz bile bulamıyorum ben buna.
sadece derim ki: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

grnz:*
http://imageadd.net/out.php/i2589_afischp.jpg
(bkz: bi siktir git dedirten laflar)
(bkz: oğlan bizim kız bizim)
cumhuriyet halk partisi'nin tarihi siyaseti.
utanmadan dini, devleti ve milleti kendisine ait ve kendisi için sanan partiye ve bu partinin seçmenciklerine bir şeyleri hatırlatma cümlesidir.
chp'nin 32. olagan kurultayi icin bastirip, bilboardlari susleyen afisi. fakat bence afiste bir problem var. simdi bu "dinde bizim, devlette bizim, millette bizim" sozunu sanki baykal degil, ucuncu bir sahis baykal'a soyluyormus gibi geldi. mesela bir diyalog balonu yapip, bu sozu o balonun icine yazip, ucunuda baykal'in agzina dogru goturselerdi sorun olmazdi. ama boyle sanki ters bir durum var. suphelendigim su: acaba chp'nin reklamcisi %47'lik dilime mi dahil?
(bkz: çam da bizim kozalak da bizim)
(bkz: bizim oğlan da 3 e geçti teyzesi)
rte nin agzindan cikan her kelimeyi laiklik karsitligi olarak dillendir sonra kursude hadisden din alimlerinden ornek ver,sonra isi abart parti reklamlarinda da kullan

yo yo bayim artik bunu yapamazsiniz!
(bkz: hepsi senin mi)
(bkz: hepsi benim)
sol framede gördüğümde başbakanın yeni demeci sandığım... ne olduğunu anladığımda ise monitöre bakarak gülmeye başladığımdır. şu siyasetçilerin idealist adam fotoğraflarına yarılıyorum arkadaş. özellikle devlet bahçeli'ninkiler çok komik. tavsiye ederim.
(bkz: al hepsi senin olsun)
abdurrahman in iddianeme hazirlama modelinden hareketle yeni bir dava acilabilir,

bassavcilar goreve;

-secim otobusunde turbanli bayan resmi kullanmak
-grup toplantisinda imami azamdan ictihatlar vermek
-dini icerikli afisler hazirlamak
-sik sik cemevlerini ziyaret etmek
-kudus ziyaretinde oglen namazina gitmek *

bazı 0-3 yaş grubu zekaya sahip arkadaşların gönderme bu dediği chp'nin çelişkilerini ortaya koyan durum. hani nerde bu savcılar ya. hep akp'ye mi çalışıyor yoksa bunlar.
(bkz: türkiye de oy verecek parti olmaması)
(bkz: chp de benim sadece benim) *
"aç tavuk kendini buğday ambarında sanarmış" cevabının tam karşılığıdır.
sisko nuri gorduk seni baykal,nedir bu hirs hele otur bi soluklan.

(bkz: benim olucak fistik vurucam kirbaci)
(bkz: kendini napolyon sanan deli)
son derece doğru bir söylem şöyleki; din onların, onların dinde kendilerine göre bir sınırları var.o sınırı geçmeye kalkarsan hemen anti laik oluyorsun, gerici oluyorsun.devlet onların, eğer bir partiyle seçimle başedemeyeceklerini anladıklarında farklı yöntemler kullanarak partiyi ortadan kaldırabiliyorsun.millet de onların yüzde kırk yediyle onlar için birşey ifade etmiyorsun.
iyi güzel sloganda malesef pratikte kalan cümle. uygulamada tık yok, madem dine, devlete, millete sahip çıkmak bugün aklına geldi daha önce neredeydin ya da yine bizi yiyorlar.
din bizim, devlet bizim, millet bizim, her halt bizim;
iktidar belasına gardaş, yemediğimiz nane* yok bizim.
(bkz: namus belası)
al bu da sizin dediğim slogandır.

(bkz: laiklik devletin din işlerine karışmasıdır)
(bkz: tutmayın küçük enişteyi)
chp'nin niye bir baltaya sap olamadiginin en guzel gostergesidir. bu kadar itici bir slogan gormemistim. benim gibi en azilli akp karsiti bile chp'ye oy vermem diyorsa varin gerisini siz dusunun.