bugün

çok sıkı bir alman punk grubudur. hatta almanya' nın en iyi rock grubu diye biliriz bu punk kişiler için.
tamamen kendine has tarzı olan alman punk rock grubu. grubu oluşturan kişilerin hepsi doktordur.
tapilasi punk grubu. ama anlatilmaz yasanir bir türden. türkiye'de dogmus büyümüs hicbir arkadasima anlatamadim ve sevdiremedim kendilerini. bu benim ifade engellimden oldugu kadar onlarin almanca bilmeyip o süpersonik sarki sözlerini anlayamamasindan kaynaklaniyor. sadece melodiye tapsaniz bile sözleri anlamiyor olmak büyük bir eksiklik. yok böyle bir mizah anlayisi, böyle dokundurmalar, laf sokmalar, icinde gezdirmeler. üstelik duygusal sarkilari da olup onlar da en az duygusal olmayanlar kadar basarilidir. grubun üyelerinden farin urlaub'un solo calismalari da bi o kadar parlak. herkesin sevecegi türden degil kabul ediyorum. ama kisi ärzte seviyorsa iki kisi , o iki kisinin birbirlerini de sevmeleri cok büyük bir olasilik. * is arkadasimin dedigini de alintilamak istiyorum : ärzte sevip konserine gitmediysen yasadigin hayati yasadin sayma bence.
Müzisyenler kendilerini (alay olarak) "dünyanın en iyi müzik grubu" olarak tanımladığı alman punk rock grubudur.