zaman geçtikçe, insan akınına uğraya güzel ilçe. özellikle altınkum sahili çok güzeldir. bir çok aşka evsahipliği yapmış özel yer.
kışın amelelik yapanların yazın saçları sarıya boyatıp şah oldukları memleket!ben böle zevksiz bi millet görmedim(bkz.ingilizler)
Kürtlerin istilasına uğrayan bir tatil yeri pkk operasyonları yapılmıştır.
kürtlerle ingilizlerin evlilik mahsülü tek kaşlı sarışınların yaşadığı yerdir.
Artık Suriyeli ve Kürt yuvası olmuş eskiden turist dolu yer. Plajı denizi güzeldir. Eskiden temiz pırıl pırıl denizi vardı. Gelmeyin tabi böyle böyle batıdaki türk toprağını doğululara pisliklere kaptırdınız. Tanım: Didim batının hakkarisidir.
ama ben sana didim.
bilmeyenlerin altinkum'dan ibaret sandigi, bilenlerin ise altinkum haric heryerde denize girdigi guzel mekan. yazin ingiliz turistlerin cogunlukta oldugu dogrudur ki bu turistlerin bir kismi didim'de patlayan emlak olayindan yararlanarak ev sahibi de olmu$lardir.

gunduzleri cevredeki bilimum koylara gidilerek denizin tadi cikarilabilir. geceleri ise rock muzik sevenler icin ali bar "hic yoktan iyidir" kivaminda bi tercih olacaktir. "yok efendim ben hoplucam, ziplicam" diyenler varsa medusa disco'ya gidilebilir. eskiden the gardan bar da fena mekan olmamasina ragmen son 2-3 yildir hiphop akiminin almanci temsilcileri tarafindan baskina ugrami$tir.

kafa dinlemek icin kesinlikle tercih edilebilir...
inşaatta çalışan işçilerin bile ingiliz olduğu ilçe *
Özledim.
yazın,akşamları dışarı çıktığınız da asla sıkılmayacağınız capcanlı mekanların olduğu yazlık yer. erkek dansçıların 50 yaş üstü ingiliz turistleri eğlendirmek için yaptığı şaklabanlıklar kaçırılmıcak derecede komiktir.ayrıca iğne atsan yere düşmeyecek kalabalıkta olan açık hava diskosuyla müthiş eğlenilecek yer.
dedim kelimesinin antep aksani ile soylenmesidir.
birçok kişinin henüz keşfetmediği ve keşfedip de kirletmediği sakinlikte güzide, duru bir tatil beldesi. (bkz: didyma)
(bkz: altınkum)
(bkz: akbük)
(bkz: garden bar)
(bkz: medusa)
türkiyede ilk olarak su faturalarının ön tarafı türkçe arka tarafı ingilizce olarak basıldığı ilçemiz. güzeldir, hoştur sakindir ama ingiliz akını ile gittikçe elimizden daha bir çıkmaktadır. biraz abarttığım düşünülebilir ama şehit kanıyla alıp parayla satmak değilde nedir bu durum?
apollon tapınağını bünyesinde bulunduran, genelde yerli turistlerin tercih ettiği, türkü barlarıyla meşhur şirin bir aydın ilçesidir didim..
yazın tatile gidenleri büyüleyip böle yaşanılacak ölünülecek süper yer gibi entrylerine gülüp geçtiğim yer.didimde kışlar bir başkadır