oruç tutanın yaptığı ibadete yanında yiyip içmeyerek, sigara tüttürmeyerek saygı gösterilmesi hadisesidir.

edit: ne sazan varmış memlekette yaw.
(bkz: sigara tüttürmek)
(bkz: sigara içmek)
şu trolllüğümün tavan yaptığı günlerde diyene sinirlenip bir sigara yakacağım hadisedir. u mad bro?
(bkz: kafirin değerli olması)
yoksullarla kötü durumdakiler ile empati kurabilip insanın nefsini sınamak için yapılan bir ibadette oruç tutana saygı saygı diye gezilmesi ne kadar doğrudur bilemem. madem ağlayacaksın tutma arkadaşım. sen bonus sevap kazanacaksın diye adam günlük yaşamını mı değiştirsin? sen evsizin yoksulun yanında sigara içmiyor yemek yemiyor musun diye sormadan da edilemez böyle adamlara.
ben de oruç tutuyorum ancak kimseden yanımda birşey yiyip içmemsini bekleyemem, bunu saygısızlık olarak da görmüyorum. sagolsunlar zaten çogu insan bu konuda ekstra duyarlı davranıyor zaten ama ben tam tersi yemeleri için teşvik ediyorum ki belki bir iki bonus daha toplarım. takılmamak lazım böyle şeylere oruç tutan saygıdeger arkadaslar.

edit: teşvik derken durduk yere nolur biseyler yiyin ohh cehennemde ne güzel yancanız falan demiyorum canım, öyle bir ortam oluşmuşsa benim için sorun yok, keyfinize bakın diyorum.
oruç tutmayan herkesi kafir ilan edebilecek kadar kendini şirk yolunda adamış kulları görmemizi sağlayan tekliftir ayrıca.
her oruç tutmayanın kafir olmadığını bilmeyenlerin istediği saygıdır. belki adam hasta, ne biliyon amk. ya da canı tutmak istemiyor, kim karışabilir. bir insana kafir demek saygısızlık değil midir?