bugün

* *
değerinden azalmak, ucuzlamak, saygınlığını yitirmek anlamlarına gelen bir söz öbeği.
herhangi bir spor dalında, uzun süreli sakatlık ya da formsuzluktan ötürü, bonservis bedelinin düşmesi durumu.
değer bulduğunu sanmakla başlayan kayıp..
ne kadar güzel ve özel olsa da insan evladının elde ettiği şeylerin başına gelen şey.
değer kazanan herşeyin başına gelecek durum.
gittikçe diplere inmek.
(bkz: fenerbahçe)
"herkese değer verdik, herkesi hoşgörüyle karşıladık da ne oldu? götümüz göğe mi erdi ne anlamadım. yine zararlı biz çıktık. kaç defa değer verdim sayısını hatırlamıyorum. sayısını hatırlamadığım şeylerden biri de kaç defa bu değerimin karşılığını göremeyip kırıldığımdır. başkalarının deyiminden yola çıkarak iyi insanız diye bizim iyiliğimizi kötü kullanmak değil mi lan bu?
değer ver, karşıdakinin bazı yerleri yerçekimine yenik düşsün, seni kırsın,döksün, ama sen yine de ona değer vermeye devam et (çünkü sen alışmışsındır seni süründürenlerin, sana değer vermeyenlerin peşinden gitmeye. hırs etmişsin kendine. takıntın var hani.. )
yok ama artık bitti.. verdiğim değeri haketmeyen insanları (?) hayatımdan silkeleyip savurucam. ölen insanların ardından taziye 3 gün verilir. bu üç gün içinde ağlanılır, sızlanılır, can felaket derecede yanar fakat bu 3 günden sonra acısı yavaş yavaş geçer gider. bu da o meseleye döndü." diye düşündüğüm olay-ı vakvakiye.
yanlış ekonomi politikası nedeniyle ₺'nin sürekli içinde bulunduğu durum.