bugün

ülkesinde barış ve demokrasi içinde yaşamaya çalışan,onca vergi,onca zamma rağmen canını dişine takmış tek sermayesi özgürlüğü ve bağımsız vatanı olan milletimizin haklı olarak milletine ve milliyetçiliğine sahip çıkmasıdır.
Unutulmamalıdır ki gerçek türk milliyetçileri kafatası milliyetçisi değil,ülkesine ülkem diye sahiplenen,önderine atam,atatürk'üm diyebilen,bayrağım kutsaldır,indirilemez diyen her insan gerçek Türk'dür.
hiç bir zaman azalmaması gereken bir olgudur.
bizde olunca tehlikeli denilen dışarda olunca özenilen durumdur bu.
(bkz: devamlı artan türk milliyetçiliği) ve (bkz: devamlı artan kürt milliyetçiliği)

bu resme baktığımızda kimlerin deverede olduğu açıktır.

burdan sonra yanılgıya düşende kusura bakmasın maldır.
gaz vermeye devam etsin bölücüler . arayan bulur . belasınıda mevlasınıda.

(bkz: dersim harekatı)
(bkz: ermeni tehciri)
cehaletle doğru orantılıdır. okumuş ve okumamış cahil sayısı arttıkça bu da artmaktadır.
hiçte doğru bir önerme değildir kanaatimce. devamlı artıştan ziyade ben devamlı bir azalış içerisinde olduğu fikrindeyim.
insanları basın yoluyla zehirleyerek apolitize eden bir zihniyetle karşı karşıyayız son yıllarda. dizi saatlerinde dışarıya çıktığınızda nedemek istediğimi anlayacaksınızdır. her 10 kişiden 7 sinin devlet meseleleriyle alakası kesilmiş durumdadır. tek ortak zihniyet olan "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" ideolojisi önderliğinde hayatımızı sürdürmekteyiz. işe gidicez, maaşı alıcaz, bankadan kredi çekicez, azar azar ömrümüzün sonuna kadar ödeyeceğiz. tabi tek eğlencemiz olan o muhteşem başyapıtlarımız dizi lerimizi bu arada es geçmicez. haberleri izlemekmi ?? "hadi yürü git arkadaşım ya ne haberi yesinler birbirlerini bırak" diye bir ses duyar gibi oldum .
ayrıetten yukardaki önerme milliyetçilikten ziyade ulusculuk tanımına daha yatkın duruyor. memlekette kaos tavan yapmışken, şu insanları sınıflandırmayı artık bir kenara bırakmalıyız hede hodo... kime ne konuşuyorum .
özet ;
"Naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist değildim.
Sosyal demokratları içeri tıktıklarında sesimi çıkarmadım; çünkü sosyal demokrat değildim.
Sonra sendikacılar için geldiler, bir şey söylemedim; çünkü sendikacı değildim.
Benim için geldiklerinde, sesini çıkartacak kimse kalmamıştı".
(bkz: Martin Niemöller)
(bkz: sen çok yanlış gelmişsin kardeş) senin o dediğin şey avrupa'daki milletlerde kendi milliyetçilikleriyle ilgili oluyor şu an hatta bütün avrupa'da en milliyetçi partilerin iktidarda olması yabancı haber kaynaklarında normal karşılanırken; türk basınında ırkçı bilmem ne partisi şunu yaptı gibi haberlere rastlarsınız. hadi onu da geçtim hiç mi haber programı, tartışma programı izlemiyorsun be kardeşim başbakanı biz milliyetçiliği ayaklar altına alan bir partiyiz diyen; tartışma programlarında rasim ozan kütahyalı, nagehan alçı, nazlı ılıcak gibi tipler ve yalakalarının olduğu bir ülkede yaşıyoruz sen ne anlatıyorsun allah aşkına?