bugün

bursada üniversiteli genç bir kızımız 1₺'ye dert dinlenir pankartı açtı bir aya kekolar taciz etti. dert öyle hemen ne anlatılır ne dinlenir. dertler yeri gelir yalnız anaya yalnız babaya yalnız dayıya ama çoğu zaman dost sandıklarımıza anlatılır.
Dert anlatabilirim varsa dinleyecek eger...
Anlatın bakalım.
Bu gece tüm sözlük dertli galiba arkadaşlar.

Derdinize dermanınızı bulursunuz umarım.
Sonrasında;

"Xxx yazar duygularımızla oynadı, duygu sömürüsü yaptı"

ithamlarına gebe veritabanıdır.
dertli insan veritabanına eşittir kardeşim.
insanların asla samimi bulmayacağı bir veri tabanıdır.

kim "ben dert dinlerim" diyen birine;

- merhaba beni dinler misin? deyip derdini anlatmaya başlar.

gidip arkadaşlıklar kurun güzel insanlar, derdinizi onlara anlatın. derdinizi dinleyecek güzel insanlara sahip değilseniz bırakın sözlükte yazmayı/medet aramayı kendinize ve çevrenize çeki düzen verin.
yazın dinlerim, çözüm bulurum, olmadı kavga ederiz. ama çok vaktim yok ona göre mesaj kutusuna yazabilirsiniz.
He zaman ihtiyaç duyulabilecek veri tabanı. Onaylanırsam ben de beklerim.
Ben değilim keza derdinizi dinledikten sonra yapabileceğim yegane şey onu sikmek olacaktır.
Ay hiç uğraşamam.

zaten birkaç seneye yeterince milletin sorununu dinlicem.
Ben epey bi doldum gibi sözlük, sanmıyorum ama dinleyecek varsa sabaha kadar anlatabilirim.
anlatmak istiyorum
ama kimse dinlemez biliyorum
şimdi de kimse yazmayacak
yazmasınlar,... napayım
var mıdır bu saatlerde dert dinlemekten ziyade fikir ve cesaret verebilecek bir yazar?
buyurunuz.
merhemim olsa kendi başıma sürerim. yinede isteyen yeşillendirsin mesaj kutusunu.
beşiktaşlıları yakalarım diye geldim ama burada bile yoklarsa sözlüğün geri kalanında aramak anlamsız :DDDD
insanları dinlemeyi ve yardımcı olmayı severim. Misal dün ekşide bir yazar bir anda "size bir şey danışmak istiyorum" diye mesaj attı ve özel hayatı ile ilgili tavsiye istedi benden. Az önce de ailemden biri ile dertleştik falan. Çekiyorum sanırım böyle insanları ama rahatsız asla değilim.
varsa alırım bir mesaj .
görsel

saat olmuş 03:02. bence dikkat edin.
derdiniz varsa kimseye anlatmayın. mümkünse kendinize bile. insanların çok azı samimidir.
Dert dinlemekten de dert anlatmaktan da bıktım artık bambaşka şeyler konuşuyorum *

Umrumda olmayan taban.
benim derdim bana yeter.
Önce güvenilir bir insan bulmak gerekir bu eylemi gerçekleştirebilmek icin. Bu dert paylasimi sürecindeki en zor kısım bu galiba.
arka planda türkü ile çalışan veritabanıdır.

Derdim çoktur dermanım yoktur
Ben ölürsem gurbet elde
Ağlayacak kimsem yoktur
Aman aman halim yaman.