bugün

genellikle uykusuzluk sebebiyle meydana gelen, tembel bünye davranışı.. komik diyaloglara sebebiyet verir..

bu sabak ki muhabbet benle arkadaşım arasında.

- lan mahmut. mahmut..
+ efendim orti.
- ders 9 da değil miydi la?
+ evet.
- e saat 9.
+ hadi ya e napacaz?
- napacaz yatacaz aq..

ya da yine bu sabah karşılaştığım muhabbet arkadaşlarım arasında:

+ lan emre biz uyanamadık siz niye kalkmadınız aq.
- olum hep bu musa yüzünden ya.. saat çalıyo kapatıp yatıyo aq. kapaymak için mi kurdun lan saati*
öğrenci için allah'ın emri.
ikinci öğretimlerin bile başarabildikleri durumdur. hayır nasıl başarıyorlar anlamıyorum.*
bile bile geç kalınıyorsa kesinlikle daha eğlenceli bir aktivite için geç kalınmıştır. misal bugün...
-can * hadi tavla atalım
+ama 20 dk var soner başka bişey bulalım
-can ya beni mi kıracaksın *
+can ya başka bişey bul... yok yok en iyisi biz hocaya mantıklı bir yalan bulalım.
benim için bir ritüel.
Bünyede alışkanlık yapar. Bir kaç haftaya kalmaz öğretmenlerinizde alışır, kapı dersin ortasında çalındığında aha x geldi denir. genelde sınıftan içeriye adımınızı attığınızda karizmayı çizdirmemek adına ukala bir ifade takılınır. aman dikkat hoca almayadabilir.
arka kapısı olan bir sınıftaysa eğer bu ders, çok da siklenmeyen bir durumdur.
bazı acımasız öğretmenler için, öğrencinin geç kalması ona büyük haz verir. ne güzel di mi o yoklama kağıdını numaralarla doldurmak. bir 5 dakika sabretsen olmaz sanki. *
beş dakika geç kalıp laboratuvar dersine almayan hocayı dayaktan üldürme sebebi.
tıp anfisinde derse girenler için-sınıf da kalabalık olduğundan- çok da sorun olmayacak hadisedir. anfide üst kapı kilitlenmediğinde tadından yenmez bir durum olur.
Her gün usenmeden gerceklestirdigim olay. Sınıfta kalırsam ilk derse girmemekten kalırım başka da problem yok.
işe geç kalan versiyonu vardır; tarafımca tavsiye edilmez. ama prensipte aynıdır, sınıfa/ofise geç girince başını aşağıda tutup "belki görmez lan" umuduyla patronun/hocanın mümkün olduğunca uzağından metrobüs gibi akmaya çalışırsın.
Geç kaldım osmanlıca dersine korkudan giremedim arkadaş fakültenin önünde kukuma kuşu gibi 2. Dersi bekliyorum.
30 dakika geç kaldım ama hoca şeker, sessizce geçip oturdum.
Öğrencilik hayatım boyunca hergün yaptığım eylemdi.
Kapıyı dışardan kapat gibi ters bir cevapla karşılaşma ihtimaliniz olan eylem. Tecrübeyle sabittir denemeyiniz.
Öncelikle gözlemlemeliyiz ki derse kabul etmeyecek piç hocaları öğrenelim. Sonra bunların dersine daha az gecikiriz. Diğerlerini siktir et istersen son 15 dk gir gerçekten çok zevkli oluyor.
ders saatinden 2 saat önce evden çıkmama rağmen yaşadığım talihsiz durumdu. evim okula o kadar uzaktı ki, dokuzdaki ders için erkenden yollara düşmeme rağmen geç kalırdım. üç beş dakikalık gecikmeyi kabul etmeyip derse almayan hocalara kızsam da hak verirdim. ne de olsa mesafe benim sorunum.
Valla öğretmen değilseniz çokta sıkıntı değil. Şahsen ben öğretmen olarak geç kalınca epey bir sıkıntı oluyor.
Istanbul da okuyan bir ogrenci icin rutin bir durum.
Dersine gore stres katsayisi degiskenlik gosteren eylem. Belli hocalarin dersinde gec kalma tolare edilmezken. Belli hocalarin 9 da baslayan dersine 10.30 bile gitseniz ses cikarmazlar. Ortasi yoktur.

Her ogrenci okul hayatindan en bir kez yasar bu durumu. Yasamadiysa da o alman disiplininden bende istiyorum.
Kafanıza takmamanız gereken olaydır. Bir hata yaptıysanız sonucuna katlanırsınız.
Bir öğrenci olarak geç gelen öğrencilere içimden çok pis sövmekteyim.

Hepimizin başına gelebilir nadir olarak geç kalanlara bir şey demiyorum benimde geç kaldığım oldu ama bunu düzenli olarak yapanlara tavım.