bugün

güvensizlikten veya dermanın kimsede olmamasından kaynaklanır. içe atılır tüm çekilenler gece gündüz yer bitirir.
bir derdim var sözlük demektir
kimse anlamaz/anlayamaz beni düşüncesi buna sebep olur. bunun altında da ben/benim yaşadıklarım başkaları tarafından anlaşılayamacak kadar karmaşık egosu yatar.
sen herkesi dinlersin. Onlar anlatır sen sorunlarına çözümler bulursun. Ama konu sen olunca konuşamazsın, anlatamazsın, çekinirsin. Bu sana öyle bir acı verirki. Hep içine atmak seni o kadar yıpratırki. Bir süre sonra yeter amınakoyım yeter dersin.

Işte bu bir 'lanet'. Şahsen tanrı tarafından lanetlendiğime ınanıyorum. Öyle olmasa bile tanrı olsam insanları böyle lanetlerdim.

Bu arada yok mu la aranızda bu sorunuma çözüm bulacak.

Edit: derdini anlatan onca insan var. Ama derdimi anlatacak kimse yok.
düşündüklerimin hepsi yazılmış zaten. ama evet, kimseye anlatamamak ve hayatının sonuna kadar beynini yiyip bitirecek dertlerdir. klasik olacak ama dünyaya geldiğim güne lanet olsun.

edit: ' anlatacak kimse olmamasındandır belki de. '
Duygularımız ifade edecek en doğru kelimeyi bile seçemezken, içimizi yakan bir derdi kimseye anlatamamak, anlatacak kimse bulamamak garip olmasa gerek.
anlatacak kimse olmamasındandır belki de.
samimi ve güvenilir arkadaşlarının olmamasıdır. durum vahim.
(bkz: derdini sikeyim butonu)
dert büyük demekki (bkz: ince hastalık)
bir derdim var bin dermana değişmem diyen adamın icraatıdır..
bunun bir sebebi de derdine kimsenin çare olamayacağını bilmektir.
bir anlamı yok ki içini dökesin.
Zordur. Anlatamamak zordur. Hele ki beni en iyi anlar diyene anlatamamak o en zoru. Ama kimse kimseyi anlamaz bu devirde. Herkes kendi doğrusunu yaşar. ger ne kadar seni anladım dese de kendi penceresinden bakar.
Kısacası kendi kendini yiyip bitirmek...
Kimsenin anlamayacagina ya da anlasa da ziklemeyecegine inanma durumudur. Siktir edin anlatmayin kimseye.
Derdini anlatacak kadar yakın birine sahip olamamaktır.
Uzun süre boyunca kendinizi bir kişiye adayıp, yaptığı bir çok şeyi görmezden geldikten sonra bir ayrılık yaşamışsanız birilerine anlatma ve bu dertten kurtulmak istersiniz. Ancak ve ancak tanımadığınız birine kolay ve rahatça anlatabilirsiniz.
dertsiz insan yoktur zaten de, hep zaten anlatamadıklarımız yüzündendir, dert sahibi olmak. anlatsan da geçmez bazen. ama bazen anlatsan geçiyor. ha ben de geçmedi ama anlatmadım da. hem anlatmama gerek yoktu, her davranışımdan belli oluyordu o ayrı, ama bu kimsenin sikinde değil tabi.
sanaldan bulun birini ise yariyor.
Anlatsan ne olacak düşüncesinden ileri geliyor. Bir süre sonra insanın ağzından söz çıkmaz oluyor. Anlatmış olsan senin ne hissettigini tam olarak anlayarak birisi var mi hayatta? Hiç sanmam. Konuşmak hatırlamaktır. Susmak bir bakıma sancıyı azaltır. Nasılsa hiç birşey geçmiyor.
sadece dinlersin, dinlemeyi bilirsin. onlar anlatır anlatır anlatır... sen dertlendiğinde ise bi bakarsın sadece dinlemeyi öğrenmişsin. o yönün hep eksik kalmış.
sıkıntılı günler geçirecek kişilerin yaptığıdır.
karşıdaki kişi tarafından anlaşılamayacağını düşünmekten ötürü derdini kimseye anlatamama durumudur. ancak yapılması gereken durumdur. aksi takdirde kendi kendinizi yer bitirirsiniz.
edit: şu an kendi kendimi gaza getirdim. gidip derdimi anlatacağım arkadas.
yargılanma korkusundandır.
yanlış anlaşılma korkusundandır.
herkesin burnunu sokma tehlikesi korkusundandır.
anlaşılamama korkusundandır.
ya da sadece anlatabilme korkusundandır. öyle ya kimleri derdini sevebiliyor.
Malum durumda derdi anlatacak eylemler gerçekleştimektir.
mutlaka "bize ne amk" diye cevap verirler.