bugün

https://www.instagram.com...0Jn_9/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Bakın işte arkadaşlar bu yapılanın adı o*spu çocukluğudur!
insanlar bu kadar alçaklaşabiliyor. Bunları gönderen şerefsizlerin insanlığına sokim..
yok ebenin amcası ali sami, yuh lan yuh...
insanlar aç, insanlar evsiz ve o insanlar sevdiklerini kaybetti. Acısı olan, yardıma muhtaç olan insanlara bu tür şeyler göndermek şerefsizliktir.
Bunun olumlu düşünelecek hiçbir yanı yok.
Onları oraya göndereceklerine, analarının *mına soksalarmış keşke..
yahu yanlışlıkla gitmiştir içinde ne yükseliyon aq şampuanı.
Deprem kolilerinin bir zimmet defteri olmalı. Mesela falanca kurum bir tır gönderiyorsa, bunda bir sorun yok, şoförün mesuliyet kabul etmesi yeterlidir. Ama bireysel bağışlarda kimlik ibrazı zorunlu olmalı. Fırsattan istifade uyuşturucu vb. Sevkiyatı yapanlara da rastladık, ki bunlar da engellenebilir.

Zimmet yani kişilik bildiriminin bir faydası da şu olur, depreme nişan kıyafeti gönderen gerizekalı kendini belli edeceği için ikinci el kabulünde kurallar biraz daha esnetilebilir. zira kimlik beyan eden biri daha aklı başında ve temiz şeyler yollamaya mecbur olacak veya bu zihniyette olmayan biri videodaki salaklıkları yapmaya yeltenmeyecektir.
ulaşması gereken şeyler yollarda patlamışken ulaşmaması gereken şeyler sağlam bir şekilde ulaşmış.

insanlar elleriyle çadır yaptılar.
bakın köyün birinde adam topladığı tahtalardan küçük bir oda inşaa etmiş içine soba kurmuştu.
çadır yok yetersiz ya da ulaşmadı.
bulunduğum mahallede bir bina boşaltıldı. adam bulduğu her şeyden barınak yaptı.
çocuklarıyla kalıyor.

bu arada su kıtlığı başladı marketlerde bakkallarda su bulmak imkansız.çünkü hepsi götürüldü yollara boşaltıldı.
yüzlerine tükürmek istiyorum ama ondan da anlamaz ki onlar.
Koca bir ülke hababam sınıfı Ahmet olmuş.

30000 kişi ölmüş derdimize bak, birinin yersiz gevşekliği, tatsız şakası. Tekrar ediyorum, derdimizi sikeyim.
Dede'ye katılıyorum. Az bile sövmüş bu konuda. Başka söze gerek yok.
şaırtıcı değil zira daha önce uzak bir ülkede farklı bir etnisitenin yoğun yaşadığı gölü ile meşhur bir bölgede meydana gelen depremde ülkenin farklı bir etnisitesinin yoğun yaşadığı bir bölgeden gelen yardım malzemeleri içerisinde içine attırılmış kullanılmış prezervatiflerin çıktığını gördüğümde proje ile üretilmiş izanını sicktiğim müptezel kesimlerin hadlerinin sınırlarının olmadığını anlamıştım.
tam olarak şu ayarı hakeden yavanlık:

(#15880131)
Bazı kansızlarla yaşadığımızı gösterir. Vicdan yoksunu itler bunlar. Yardım toplanırken kimin ne yardım getirdiğine bakılması gerektiğini gösteriyor.
Kına seti bindallı falan nedir arkadaş. Kına mı yakacak bunlar direk düğüne mi gidecekler. Azıcık akıl mantık biraz da vicdan ya ayıptır ayıp.
Sonra kartoncu niye çok küfür ediyorsun.

Küfürsüz yazı yazılamayacak kadar boktan durumdayız.
her felaket sonrası yardım kolilerden alakasız eşyalar çıkmasına alışık olduğumuz için yine şaşırtmamıştır.

küfür yemenin çok daha farklı ve eğlenceli yolları varken neden her zaman böyle anları tercih ettiklerini hala çözebilmiş değilim. peki üzerinde durulacak mesele mi? asla değil. 85 milyon gibi ciddi bir nüfusun içinde bu tarz değişik insanların bulunabileceğini artık anlamalısınız.
Yurdum insanının böyle birşey göndereceğine inanmıyorum.