bugün

müslüman, işi gücü yerinde ve namazını hakkıyla kılan doğru insandır.
Depremde bir yakınını kaybetmemiş olan insandır.
bizzat benim. 99 depreminde herkes kendini dışarı atarken uykusundan ağır ağır kalkıp, balkondan herkese el sallayan ve evden dışarı hiç çıkmayan kişiyim. düzce depreminde arkadaşıyla bira içerken deprem başladığında arkadaşı 2. katan atladığında içmeye devam eden benim. korkarak hayatta mı kalınır.
Depremde dışarıyı havuz sanıp atlamayan insandır ve büyük ihtimal canlı çıkar.
sülalesi rahat, alışkın insandır. rahatını bozmaz. takılır öyle.
Olumdende korkmayan insandır.
Depremin etkilerinden korksa da etkikenir korkmasa da. Asıl korkunca daha çok etkileniyorsun. Panikleyip saçmalıyorsun. SakincE dua ederek bitmesini bekleyin yeter.
gösteriş meraklısı insandır.. ya da depremin düşük derecede olduğunun farkında olduğunu sanan kişidir..
temkinli olmak lazımdır..
17 Ağustosu, 12 Kasımı yaşamış olan insandır.
15 kilo taşak sahibi insandır.
(bkz: japonlar)
tuba'dır.
dün deprem oluyo kız evden çıkmadı ya la.
Bizzat benimdir. Dünkü zelzeleyi ele alalım kanepede uzanıyorum annemde diğer kanepede annem deprem oluyor dedi kalktı dışarı kaçmaya dur gitme diyene karar çıktı. istifimi bozmadım oturdum, tekrar annem geldi gelsene ne oturuyorsun gibi cümleler. Velhasıl kelâm panik insanı öldürür. Kolay değil belki sakin olmak 1999 depremini yaşamış biri olarak söylüyorum. Öncelik panik yapmayın bol bol dua edin, bu insanlara Allahın imtihanı olduğunu unutmayın.
şahsımdır.

Istanbul'da üç defa yakalandım sadece birinde istifimi bozdum. Onda da duvardaki klima üstüme düşmesin diye.
ölümden korkmayan insandır açık ve net.
benim. hayatımızın en az 3te 2'sini dört duvar içerisinde geçiriyoruz. bir ömür bu korkuyla geçer mi yahu ?

edit: yav izmir'de yaşıyoruz her hafta 3 sabah alarma değil sarsıntıya uyanıyoruz daha ne olması lazım ?
Sizleri deprem anında görmek isteriz gençler.
korkmuyorum. korksam ne değişecek ki.

göcük altında kalmayayım yeter.
Sahip olduğu ağırlığın % 95'i dassak olan insandır. Bu devirde yoktur böylesi.
Gece yatağa girince bile yatak sallanıyor gibi geliyor bana. Enkazın altına kalırsam diye: Çorap, çift pijama ve bereyle uyuyorum lan!
Depremden korkmayan babayiğit varsa elini öperim.
Müstakil evde oturduğum için daha az korkuyorum.
Tuzu kuru bir cahildir evet.
Kendim için korkmuyorum.

Çünkü 4.derece deprem bölgesindeyim evim 1.derece deprem bölgelerindekinden daha sağlam ve 3 saniye içinde camı açıp bahçeye kaçacak şekilde.

Ama diğer insanlar için korkuyorum akraba olsun tanıdık tanımadık insanlar için olsun.
Normal insandır. Belki de Depremden değil ama ihmallerden korkuyordur.
ölmek istiyordur hayattan bıkmıştır.
sebebi yoksa incelenmesi gereken anormal bir varlıktır.

bende korkmuyorum ama sebeplerim var. hem çok riskli bir bölgede değilim, hem şu an deprem olacağına ihtimal vermiyorum hem de gamsız herifin tekiyim. tabii ki her canlı hayatı için korkar, bu onun elinde değildir. ancak şu an olmayan bir şey için tüm vakti korkarak geçirmek de sağlıklı değil. peki korkulması anormal mi? değil çünkü hepimizi etkileyen büyük bir yıkım yaşadık. anksiyeteden dolayı evden çok nadir çıkan birisi olarak korkmuyor oluşum ise sebebi olmadan korkmayanlarla birlikte incelemem için yeterlidir diye düşünüyorum.