bugün

Amk sivilceli kezbanları başımıza mafya kesilmişler.
Amk ben de ergen oldum ama kimseye fiske atmadım bugüne kadar.Hatta zorbalığa uğrayan da ben oldum.Şimdiki gücüm olsa bana bulaşmaya cesaret bile edemezlerdi.
RTÜK denen gereksiz,salak gibi kelimeleri dizilerde sansür edeceğine şu mafya dizilerini engellesin.Sivilceli bebeler örnek alıyor sonra.
Sistematik olarak şiddet normalize edildikçe Maalesef akran zorbalığı günden güne artıyor.

Videoya bakınca bunların geleceğin suçluları olduğunu görmek hiç de zor değil. Yol yakınken en ufak bir şiddete meyilde rehabilitasyon zorunlu olmalı. Psikolojik destek şart olmalı.

Barınma ve beslenme gibi fizyolojik ihtiyaçlar karşılanamazken psikolojik destek lüks gibi geliyor ama bir yandan da yarının psikopatları yetişiyor.
Şu kızların kollarının bacaklarının kırıldığı bir video seyretmek de günümü şenlendirirdi aslında.
Denizli'den adana pavyonlarına yeni elemanlar yetişiyor.
Üç kızın ikisi pavyona düşer biri keşin biri ile erken yaşta evlenir üç çocuk yapar kocası hapise girer bu da ortalıkta kalır çocuklar esirgemeye gider döngü böyle devam eder.
olayın ciddiyetinin farkında olmayan 3 ergenin yaptığı rezillik.
bir insan gülerek "içeri girme ihtimalimiz var" diyorsa koyacaksın o tipleri içeriye. ıslahevlerinden habersiz büyümüşler belli ki.
bazı insanlar ağızlarına vurulmadan iflah olmaz. umarım 3 kız uygun ceza alır.

dövülen çocuklara çok üzüldüm. özgüvenleri 3 tane kendini mafya sanan velet yüzünden mahvoldu. çabuk toparlamalarını diliyorum.
Bizim ilkokulda öğretmenden yediğimiz dayakların görüntüsü ortaya çıksa meb e kayyum atanır.
Küçük şırfıntılar evet bu kızların istikbali çok parlak.
Yukarıdaki yazar kardeşimizin başına gelenin bir benzerine de otobüste tanık oldum.iki liseli velet akşam vakti dolu otobüste yüksek sesle bir şey açtılar telefonda.Arkalarındaki amca da onları uyardı.Sen misin sesi kısar mısın diyen?Dolu otobüste adama fırça çekmeye çalıştı ergen beyniyle.Bir gün bunlardan birine çok pis patlayacağım.Yeni nesil harbiden mal gibi yetişiyor.
Dünün akran baskısına maruz kalan lise öğrencisi, bugünün lise öğretmeni olarak henüz izlemeye cesaret edemediğim görüntülerin ait olduğu olay. izlediğim zaman geçmişte maruz kaldığım psikolojik baskıya regrese olmaktan, öğrencim yaşındaki çocuklara ağız dolusu küfürler savurmaktan, eğer biraz boylu poslu olmasaydım lise döneminde yaşayabileceğim olası eziyeti o videoda görmekten çekiniyorum şu an. Çocuk dediğimiz varlık bir oyun hamuru gibidir. Bir sanatçı gibi şekillendirip parmakla gösterilen bir eser haline de getirebilirsiniz, hoyratça yumurup yumurup ortaya da bırakabilirsiniz. Bu üç çocuk yumurulup bırakılmış, şekil bile verilmemiş birer oyun hamuru aslında. Hepsi bu toplumdaki maganda sevici yaklaşımın, televizyonlardaki şiddet içerikli yayınların, belinde silah taşımayı marifet sayan erkek bozuntularının, çocuklarının annesini döven erkeksilerin, kocasından dayak yiyip hırsını çocuğundan alan annelerin, komşusuyla çingeneler gibi kavga ettiğinde aferin bekleyen mahalle güllerinin eseri. Bu çocuklar bu toplumun üstüne basıp ezdiği birer oyun hamuru. Yazık.
Kendilerine yararları yok millete nasıl olsun. bunları topluma geri kazandırabileceğimize inanan var mı? bence yok. o zaman ver müebbeti geç. ibret olsun.