bugün

Eskişehir'e plaj yapıldı. Denizi olmayan Eskişehirliler bu yaz plaj keyfiyle tanışacak

iç Anadolu'nun denizi olmayan kenti Eskişehir, plaja kavuştu. Eskişehirliler, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yapay plajda önümüzdeki yaz deniz keyfi sürebilecek.
Büyükşehir Belediyesi'nin Eskişehir Otogarı karşındaki Porsuk Çayı kıyısında 300 dönümlük alana yaptırdığı Kent Park içerisinde yer alan 350 metre uzunluğundaki yapay plaj tamamlandı.
DSP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Anadolu bozkırında yer alan Eskişehir'de yaptıkları yapay plajla, kent halkının deniz ve plaj özleminin giderileceğini söyledi.
Büyükerşen, plajın suyunun artezyenden sağlandığını ve klorlanarak yüzmek için sağlıklı hale getirildiğini belirtti.

http://www.kenthaber.com/...Ekim/25/Haber_494082.aspx
(bkz: burasi türkiye)
geçtiğimiz sene uyduruk bir beach volley turnuvası vesilesi ile ankara'da yaşanan durum. her şarta çok kolay uyum sağlayan canım yurdum insanı keyifle kendisini umarsızca kızgın olmayan kumlara bırakıyorlardı. atlanılabilecek ilk serin su birikintisinde de güvercinler vardı zaten.
görüntü olarak mükemmel olduğu açıktır lakin affınıza sığınarak söylüyorum ki, denizimsi havuz göt kadar birşeydir. 2 kulaç anca atabilirsen ne mutlu sana. enlemesine yüzen olur mu onu bilemem...

bahsedilen parkın içinde plaj harici, biri açık diğeri ise kapalı olmak üzere 2 adet havuz bulunmaktadır. ulaşımın nehir otobüsleriyle sağlanması planlanmakta ve adalardan bu park'a direkt ulaşım sağlanması düşünülmektedir.

böyle düz bir tarlayı, önceden pancar, şu, bu ekilen ve yaban otlarıyla dolu olan bilmem kaç dönümlük alanı şahesere çevirdikleri için ben çok teşekkür ederim.

bilen var bilmeyen var. sayın büyükerşen bu parkın yapımında çalışan bütün işçileri neredeyse her hafta yük taşıyan eşşek gibi azarlamıştır. kendi gözlerimle koca adama nasıl bağırdığını gördüm ve çok ayıpladım. kendisinin de televizyonda görüldüğü kadar mülayim olduğunu düşünmeyin. acaip derecede sinirli bir başkandır. yaptığı işe saygım sonsuz orasını karıştırmayalım.

sizi eve davet ederek bu parkın bir de üstten görünüşüne şahit olmanızı isterdim ama malesef malikanede oturmuyoruz. *