bugün

(bkz: türk kürt kardeştir ayrım yapan kalleştir)
(bkz: üçüncü halin imkansızlığı)
bana faydası olmayan kilisenin papazı zikim.
çevreci bilinç açısından "kürt" ü kurtarmak elzemdir.

(bkz: deniz temiz)

(bkz: acil mavi)

(bkz: turmepa)
türklüğe ve insanlığa en çok hizmet edeni kurtarırım..
bırak ölsünler yaaa,beni kim kurtaracak.
ikisini de kurtarmam denizden çıkmalarını beklerim babam da çıksa yerim.
türk tabiki.
cevabı -hangisi yüzme bilmiyorsa onu- olan soru cümlesidir.
ırkçılığın had safhalığını gösteren entry dir. Zencilere karşı yapılanlardan farksızdır.
(bkz: denize yakılan türkü)
abuk subuk manasız yorumlar yazmadan önce başlığın ilk entrysinin okumak faydalı olabilir. (bkz: #5320488)
kürdü devlet kurtarır. şakası bi yana aklıma gelmezdi heralde kimin ne olduğu. ikisine eşit davranırdım zannımca.
kurtarmadan önce sorma ihtimali olduğu, sorudan sonra kurtarmaya gerek kalmadan, kişinin boğulmasına sebep olacak durum
fenerbahçeli olmadığı sürece her ikisi de kardeşimizdir.
böyle bir ayrım yapılacaksa karadaki kişinin de bir an önce denize atlayıp boğulma çabasına girişmesi gerekliliğini gösteren soru.
yüzme bilmediğim için kimse uğruna canımı tehlikeye atamam.
yüzme bilmeyeni.
türk'ün türk'ten başka kardeşi yoktur, ama kürt de bi insan ikisini de kurtarırım.
gücümün yettiğince her ikisini de. insanlık onurunu kaybetmemek lazım. ırkçı değil de enternasyonalist bakılmalı.
sorunun cevabı run time error'a kadar uzanır. zira bu soruyu soracak öküz de, bu soruya yanıtı olan sünepe de denize düşen kimseyi kurtarmaz. adam boğuluyo hayvan. kafatası ölçüsünü mü alacan?

not: entry'yi okudum. entry'yi girenden değil, soruyu sorandan bahsediliyor.
provokatörlerin genelde milliyetçi damarları kabartmak adına sorulan soru.
yüzme bilmeyeni.
hangisi daha yakınsa onu kurtarırım...
tabiki yüzme bilmeyeni. bu tür başlıklar hem art niyetlidir hem de insani değildir. ortalığa bir laf atıp, sonra kıs kıs gülerek yazılanlara bakıyorlar.
son zamanlarda her koldan bu tip zarflar sol frame fazlasıyla atılmaya başladı. ne din üzerinden ne de milliyet üzerinden ahkam kesmeyin.