bugün

kimsenin uçmadığı sözlüktür. vallaha. vurgun yiyorsun yamukluk yaparsan. *
denizi andıran teması ve yeni tayfasıyla yola başlayan yeni bir sözlük, aynı zamanda güzel bir sözlük...
Davulun sesinin uzaktan hoş geldiğine delalettir. Oysa ki yakınına gidildiğinde davulun, davul olduğu gerçeğiyle karşı karşıya kalınıcaktır. An itibariyle 300 entrymi tek tek sildirip "hassiktirin ordan" dememe sebebiyet göstermiştir kendileri. Yöneticisinin de nicki gibi; "rastgele" ben kaçar.
deniz ve balıksever insanların buluştuğu yeni bir oluşumdur. 'agu' layan bir bebek gibidir zamanla horon tepen bir hamsi olacaktır. Katılıp büyümesine katkıda bulunabilirsiniz.
(bkz: bildiğin sözlüğün resimlisi)
balık dünyasıyla ilgili her türlü bilginin kaynağı olma potansiyeli bulunan şirin site. nüfusunun azlığı, moderatörlerdeki seçicilikten kaynaklanmaktadır.
zaman cumaertesi ekinde kısaca tanıtılan sözlük.

http://www.zaman.com.tr/h...e=eksi-degil-tuzlu-sozluk
ekşi değil tuzlu sözlük.
gittim gördüm hayli beğendim. sade bir tema ve balıkla, balıkçılıkla biraz bile ilgiliyseniz sizi acayip çekecek olan sitedir.

normal sözlüklerdeki mevcut tutumla alakası olmayan kendi halinde, tam rakı balıkçıların takıldığı sözlük intibası yarattı. android gibi tematik de girilmiyor.

bir de balık tutma hadiselerinden yem hazırlamaya kadar türlü olay kare kare fotoğraflarla anlatılmış.
acayip bir medya gücü var sanıyorum. zaman gazetesinden sonra haber7.com'da da haberi çıkmıştır bu yakın geçmişte oldu hem. bunların alayı deniz ve mehtap sordular seni tadında. bir dönem yazarlık yaptıydım sonra bir şey oldu çıktım teması falan fena değil de, denizle pek işim yok yoksa takılırsın bildiğin.

ahanda haber,

http://www.haber7.com/hab...-cinekop-ve-lufer-avi.php
sözlüğü açan kişi altan cankut cihan haber ajansı muhabiri olduğu için gazetelerde yer almasının sebebi kanka muhabbetidir. ancak ilgilenmesi açısından güzel tabi.
lan bunlar kafayı yemiş he, 10 başlıktan 9'u rakı-balıkla ilgili. zirve yaptılar mı bilmem de yazar olmadan beni zirvelerine davet ederlerse çok pis teşekkür ederim.
+yazarlarının balık oldugu hissini veren sözlük.

· fileto yem (2) ...
· oltaya martı takılması ...
· heyecanla gaza gelip olta satın almak ...
· balıkçının oltasına otomobil takılması ...
· oltaya babam takılsa yerim ...
· oltaya prezervatif takılması ...
· deniz sözlük rakı balık triosu (2) ...
· bir balıkçının vazgeçilmezi olarak sütaş kovası ...
· balıkçı çantasında bulunması gerekenler (3) ...
· ispiyon ...
· balıkçılıkla ilgili terimlerin yöreye göre farklılık göstermesi (3) ...
· kasılan oltanın makarasını sarma anı oluşan haz ...
· kaşık ile balık tutmak (5) ...
· bir yeme birden fazla balığın gelmesi ...
· rapala ile balık tutmak ...
· balığa çıkamamak (3) ...
· sanal alemde balık tutmak (2) ...
bir dönem inci sözlük'ün gündemine gelmiş, ağzı köpük saçan kudurmuş inci yazarlarının hışmına uğramıştır. ancak saldırı, az sayıda ama efendi yazarlardan oluşan deniz sözlük kadrosunun umrunda bile olmamıştır. kendi çaplarında huzurlu bir şekilde takılmaktadırlar. polemik yoktur, kavga yoktur, trol yoktur. önemli olan denizin uysal, barışcıl ve dingin maviliğidir, huzurdur.
yeni yazarları hoşgörü ve sevecenlikle karşılayan sözlüktür. deniz gibi kokmaktadır. ayrıca her türlü balığın tutuluş tatiklerini de bünyesinde barındırarak şaşkın gülümseme hali alınmasına neden olmuştur.
kaydolmanız durumunda e-mail adresinizi msn'e ekleyen sözlüktür. sevimli bir ortamdır. ben beğendim.
dünya tatlısı bir admini vardır. sözlük ondan da tatlıdır. ayrıca donsuz girmek serbestmiş. *

(bkz: baldız baldan tatlıdır)
muhtemelen oylama kıtlığından kaynaklanan bir "en beğenilen, en kötülenen" sorunları vardır. yoksa hiçbir sözlükte saçma sapan entrylere onlarca oy verilmez. 2 oy alan entryler o listeye girmiştir gözlemlerime göre.
ismiyle, cismiyle ve yeniliğiyle gönlümü kazanmış oluşum. Mavi mavi. Buradan duyuralım yeni bir oluşum olduğu için, Kadrolu Troll aranıyor. ilgilenen trollere duyurulur. Yalnız dikkat, Uludağ' a tırmandınız ama Deniz' de boğulabilirsiniz. Çünkü bir zirvesi yok, alabildiğine sonsuz. Yine de kendine güvenen troll' lere başarılar diliyorum.
deniz ve balık temalı bir sözlük olmasına rağmen içinde denizde olduğu gibi her konunun bulunduğu kaliteli bir sözlüktür. hakarete ve küfre izin vermemek gibi prensipleri vardır, saygı duymak lazımdır.kısaca ekşi değil tuzlu sözlüktür.
(bkz: ekşi değil tuzlu sözlük)
entry lerin içine resim alarak farklılık yapmış sözlüktür.
soğuk sulardan çıkan olursa çok fena *

(bkz: şahin k)
çokça kirletilmiş, hiçbir suyun arıtamayacağı mini mini sözlükçük.
(bkz: sözlük değil sözlükçük)
aktif olan 20 yazarı ile internet aleminde kulaç atan, balık ve denizle ilgili çokça bilginin, pratiklerin bulunduğu sözlük.
büyük harf kullanılan sözlüktür.