bugün

kişi hakkında fazla bir bilgisi olmayan yazar sorusudur. kriminal geçmişinde sevilecek bir taraf yok. chequera'ya ne yönünün benzediği ya da ülke için ne yaptığı açıklayıcı cümlelerle ifade edilirse soruya bi cevap olacaktır kanımca.
terorist olduğu için sevmeye gerek yoktur.
banka soymak ve kürt sevmek üzerine uzmanlaştığı için ile cevaplanacak soru.
atatürk heykeline bomba koyup, ardından "ordu gençlik elele kahrolsun gericilik" sloganları attığı için...

not: bir görgü şahidi anlatıyor bu olayı...
(bkz: deniz gezmiş köprüsü)
sevgimiz boldur dağıtacak adam bulamayız. yoksa sevmek için gerekli sebep göremiyorum.
deniz gezmiş'i sevmek ya da sevmemek gibi zorunluluk yoktur. ama önemli bir siyasi figürdür. hayatının ve fikirlerinin okunup anlaşılması en azından hakkında ileri geri konuşanların ne denli beyhude ve boş işlerle uğraşan insanlar olduğu hakkında kanaat oluşturur.
asıldığınız hatun solcu yada devrimcidir, bir şekilde bir yerden başlamak gerekebilir.
işini iyi yapan herkes sevilir.
(bkz: hırsızlık)
ben atatürkçüyüm ben milliyetçiyim deyip nutuk'u bile okumayan insandansa kendi inandığı gerçekleri savunmak için can vermiştir. ülkesini kendi inançları doğrultusunda ileri götürmeyi amaçlamıştır. doğru veya yanlış olduğunu savunmuyorum.
söylemlerinde hiç bi zaman kürt halkından çıkar sağlamayıp bazı kürt-devrimci kişilerden farklı olarak mustafa kemal atatürk'ü savunduğu için..
adam (bkz: gezmiş)
nurhak dağlarındaki thko teröristlerine parasal destek sağlamak için iş bankasını soyduğu, adam kaçırdığı için çok seviliyor sanırım. kimi neyi sevdiğini bilmemekle alakalı bir durum.
adamın hasıdır, sözünün eridir, ölürken bile azraile parmak atmış adamdır (bkz: deniz geçmiş).
çünkü o senin için öldü la öldü!

maddi durumu gayet iyi bir ailesi varken, mis gibi üniversiteyi kazanmış, okulunu okurken ve muhtemelen ilerde çok yüksek makamlara gelip rahat bir hayat yaşayacakken, herşeyi bırakıp, sırf sen daha güzel, daha çağdaş, daha özgür, daha bağımsız, daha adil ve insanların daha insanca yaşadığı bir ülkede yaşa diye canını feda etmiş bir adamdır, bir vatanseverdir deniz gezmiş.

bunca şeye rağmen sen hala kalkıp, yok banka soydu, yok hırsızdı, yok kürtçüydü, yok teröristti saçmalıklarıyla bok atma peşindeysen bu adama, o küçük beyninle, sen sevmemelisin zaten deniz gezmiş'i. sevme sen, hatta adını bile alma ağzına.
git babandan bi 50 kağıt al, çık dışarı, o kafe senin bu bar benim gez, karı kız kes, iç sıç, sonra da gel eve malak gibi yat tvnin karşısına ve zıbar. sen kiiim deniz gezmiş kim la... bi git ya bi git!
iflah olmaz ABD karşıtı olduğu için sevmeliyiz. ABD uşaklığını zihniyet olarak benimseyen egemen ideolojiye komple karşı duruş sergileyen yurtsever bir genç olduğu içindir.
Kapitalist ve Emperyalist düzene karşı gelişinden ötürü sevilmesi gerekn birisidir.Putlaştırılması gereksizdir.Abartmaya gerek yok sadece o vermedi bu savaşı.
sevmeyin anasını satayım. hepiniz, birer birer, düzgün bir insan olun. kimseyi incitmeyin. mutlu olmaya bakın. hayat çabuk geçiyor. bekın adam öldü gitti. illa hayatta iz bırakmak istiyorsanız bildiğiniz her şeyi oğullarınıza(çocuklarınıza) aktarın. düzgün insanlar bırakın dünyaya.
(bkz: terörizm ve terörist sevgisi)
(bkz: stockholm sendromu)
gencecik bir fidandı... bu ülke için öldü senin için öldü... hala deniz gezmiş te kimmiş diyenler için öldü... deniz gezmişi neden mi sevmeliyiz ? adam gibi adam olduğu için...
Demokrasi şehididir kendisi.Filistinde gerilla kamplarında bulunmuşdur.
halkların özgürlüğü ve kardeşliği için savaşmış ve bu savaşta düşmanlarına bir an bile boyun eğmemiş insandır. o ve arkadaşlarının başlattıkları mücadele günümüze uzanır.

(bkz: yusuf aslan)
(bkz: hüseyin inan)