bugün

o kadar chp linin baykal istifa etsin dualarıyla kabul olmuş bir dileğin, tersinin olmasıdır.
ulen bu chp liler değil miydi baykal dan kurtulmak isteyenler. alın oldu işte istediğiniz.

10 gün sonra kurultayda olacaktır ayrıca.
(bkz: aziz yıldırım)
olmayacak iştir. bu kadar da yüzsüz değildir herhalde.
haysiyetli gidişin hayasızca dönüşüdür, Temennimiz olmamasıdır.
başlattığı büyük hukuk mücadelesinde adını temize çıkardıktan sonra belki. ha, bu ülkedeki hukuk sisteminin işleyişi bellidir. ömrü vefa ederse anca temizler adını...
(bkz: deniz baykal ın kamuoyu oluşturma hareketi)
Bizde laf ağızdan bir kez çıkar.
3 gündür konuyu enine bonuna düşünen bir kişinin artık geri dönmesi kabul edilemez.
Ben isterdimki böyle ahlaksızca bir yolla gitmesin de, kendisi istifa etsin. Fakat hayat bu, yarın ne olacağı belli değil.
Bu arada CHP li o milyonların pek de geri dönmesini isteyeceklerini sanmıyorum. Daha düzgün politikacılarımız var siyasetin içerisinde. Buradaki düzgünlükten kastım cinsellik değil. Parti içi muhalefeti dinleyen, gelen eleştrilere açık. Başkanlığı vermemek için 20 takla atmayan birileri benim için düzgün adamdır. Yoksa elalemin national graphiciyle ilgilenen biri değilim.
(bkz: alkışlayın ibneler)*
adam istifa etmemiş beyler "istifra ettim" demiş.
(bkz: gülmeyin lan gülmeyin)
az önce, kurultayda da aday olmayacağını açıklayarak dönüş yolunu kapatmıştır
bir kaç ay içinde bir olağanüstü kurultayla ya da o kadar beklemeyip 10 gün sonraki olağan kurultayda gerçekleşecek olaydır.

chp gibi bir partinin başkanının istifa açıklaması sırasında feto'ya teşekkürler etmesi ayrıca tiksindirici oldu.
ancak aziz yıldırımın yapacağı şeydir. onurlu bir sol parti lideri kurultaya bili katılmaz.
çıktığın kapıdan geri dönüş olmamalı.
iki hafta sonraki kurultayda tüm chp örgütlerinin birleşerek tek aday çıkarması ve bu adayında deniz baykal olması ile gerçekleşecek ihtimal. dileğimiz gerçekleşmmesinden yana. çocuk oyuncağı mı len bu. bi git bi gel. sekreterinle kasedin çıkmış. asyada olsa intihar ederler, avrupada olsa yaşadıkları ülkeyi değiştirirler. sen hala teknoloji ile meskene tecavüz ayağına mazluma madura yatıyorsun. ayıp yahu. dönme mümkünse. tamam arka planda kal. işin mutfağında kal. ama artık genel başkan olma. ne kazanacağını düşünüyorsun ki? oylarının artacağını mı? eğer bu şekilde oy arttıracaksan, sürekli ahlaksızlıklarından dem vurduğun akp den ne farkın kalacak? bu bir iftiradır, yalandır diyemiyorsun, suçu kabullenmişsin ama özel hayatın gizliliği diyorsun. böyle saçma iş mi olur? siyaset hayatı bu. rakiplerin seni düşürmek için özel hayatını da kullanır. bir politik bilimci olarak en iyi senin bilmen gerekmez mi bunu? dönme mümkünse, düştüğün yerden ayağa kalk ama ilerleme orda kal...
adettir.
360* dönmesi.
yok artık kurtulamadı gitti şu güzelim parti şu adamdan ya bunun yüzünden oy vermiyor millet lan bu ne dangalaklıktır bitti istifada ettin şerefinle tamam inanıyoruzda artık git yeni liderler lazım bu partiye düş yakasından.
olması durumunda yıllarca gençlik kollarında çalıştığım chp'yi terk edeceğim durum, ayrıca chp'yi baraj altına sürükler.
Kaset olayı hepimizin hafızalarından silinirse mümkündür.