bugün

Askere gidin gönüllü komando olun. Demir gibi oluyorsunuz.
Abazalar için demir eksikliğini gideren en iyi yol sevgililerinin adet kanlarını yalamalarıdır.
(bkz: marmaray)
trene binin.
şunlardır;

--spoiler--
-Kabak Çekirdeği
-Mercimek
-Ispanak
-Nohut
-Pazı
-Badem
-Antepfıstığı
-Barbunya
-Kinoa
-Kuru incir
--spoiler--
Götünüze demir sokmak olabilir. Şaka bir yana kan üzümü tüketin bol bol. Tabii ki doktora gitmelisiniz o en doğru çözümü bulacaktır.
Kan renginde verilen sıvı ilaçlardır. Ayrıca harika tadlarıda vardır.*
Alternatif tedavi olarak;
Pancar turşusu
Bol yeşillik
Balık ve güneş.

ilaç tedavisi görüyorsanız oldukça zorlu olacaktır sizin için. iğrenç bir tadı var o ilaçların.
Eğer diyete, yani beslenmeye bağlı bir problem yoksa o zaman demir emiliminin artırılması gereken durumlar kullanılabilir.

Türk halkının demir eksikliği probleminin en büyük sebebi çay içmesi değildir, çayı yemekten hemen sonra içmesidir. "Dur hemen bi çay suyu koyiyim ehehehe." Diyen teyzelerdir.

Akşam yemeğinde tavuk ciğeri, ıspanak yemeği ve tatlı olarak da bir avuç kuru üzüm yiyen bir birey bu yemeklerle çay arasında 1 veya 1.5 saatten fazla zaman bırakmazsa, besinlerdeki demir, çaydaki 'tanen' denen moleküle bağlanır ve hoppala barsaklardan atılır. Emilim yüksek oranda düşer.

Eğer "beslenmemde bir sıkıntı yok, çay da içmiyorum." Diyorsanız doktora görünmenizde fayda var.
Özellikle kadınların menstral döngüsünden dolayı daha da dikkat etmesi gerekir.
Deniz yosunu tableti.
Aradığım çözümlerdir. Ancak Fark ettim ki çoğuyla aram yok. Bu besinlerin bir kısmıyla anlaşamıyoruz yani. *

Kinoayı tanımam orası ayrı.
pekmez içmek.
Kokoreç yemek. Evet, doğru duydunuz. Demirin emilimi bağırsakta gerçekleşir ve demir içeren besinlerden demiri aldığımızda onu işlemek uzun sürer ama kokoreçte hazır emilimi yapılmış halde bulunur. Böylece daha hızlı bir şekilde demir ihtiyacı giderilir. Ve sakatat tabii ki.
demir çubuk yalamak ve vücuda vida batırmak.
demir eksikliğinin en fazla görüldüğü kişiler aşırı adet kanaması yaşayan kadınlar, gizli kanamaya yol açan sindirim sistemi hastalıkları yaşayan kişiler, aşırı ve direkt yemeğin üzerine çay tüketenler, ve de karbonhidrat odaklı beslenen daha çok düşük gelirli insanlar.
sorunun köküne inilmedikçe kalıcı çözüm bulunamaz.
Şu sözlükte şaka yaparken bazen fitre zekat vermiş gibi sevap kazandığımı düşünüyorum.

Allam yareppim şu şakalara bak.
Adı demir olan bir sevgili bulmak. Sfggfff
Tamam vurmayın şaka yaptım.
trene binmektir, demirden korkmayın...
Vegan ve fakir degilseniz iyi bir beslenme programi ile 4 5 ayda duzelir. Fakir veya vegansaniz mecbur aile hekimin verdigi takviyelerden almalisiniz. Yan etki olarak gaitada koyulasma olursa korkmayin, tedavi surecini tamamlayana kadar sabredin.
güncel Önemli Başlıklar