bugün

bim marketlerde pirinç/bulgur reyonunun yanında yerini almıştır.
benim asla yazamayacağım/okuyamayacağım okusam da anlamayacağım bir kitap.
1. delikanlı insanın kendine saygısı her şeyden daha önemlidir. ailesinden, partnerinden, arkadaşlarından, parasından ve canından daha önemlidir.

2. delikanlı insanın prensipleri vardır ve prensipleri için yaşar.

3. delikanlı insan "duştaydım, o yüzden telefonu duymadım." tarzında önemsiz yalanlar söyleyebilir ancak zorunda kalmadığı sürece önemli konularda yalan söylemez. ben 35 yaşındayım, 35 senede sadece 4 tane ciddi yalan söyledim.

4. delikanlı insan çevresindekileri mutlu etmeye çalışır. cennete gitmeyi amaçlar, etrafındakilere kötülük yapmaz.

5. delikanlı insanın bir garsona duyduğu saygı, patronuna duyduğu saygıyla aynıdır. kendisinden alt konumda bulunan insanları ezmez.

6. delikanlı insan seks için eğilip bükülmez. şekilden şekile girmez. kendini kontrol etmeyi öğrenmiştir. maymunlar gibi seks için yaşamaz.

7. delikanlı insan kendine saygısı ve ahlakı için yaşar ancak ahlak bekçisi değildir. bir oğlan bir kızın yanağına öpücük kondurdu diye olay çıkarmaz.

8. delikanlı insan arkadaşının arkasından iş çevirmez, arkadaşının hoşlandığı hatuna yan gözle bakmaz.

9. delikanli insanin özü sözü birdir. her yerde ayni davranir. ikiyuzluluk yapmaz.
Efendilik kavramı adı altında birleşen maddelerden oluşur.

Ana konular,

Saygılı, dürüst, adaletli olmaktan geçer.
aynalı tahir yazmıştır.
kabadayı bozuntusu, hırsız, kalleş ve korkakların yüzüne çarpılması gereken kitaptır.
http://galeri.uludagsozlu...4%b1n-kitab%c4%b1-207804/

bedirhan gökçe tarafından yazılmıştır. mecaz yok burda uçmayalım birader.
(bkz: aynalı tahir)
kimsenin okumadığı, sadece yazılmış; yazılmaya devam edilen kitap.
her erkeğin doğduğu andan ölüm anına kadar yaşadıklarıyla yazması gereken kitaptır.
yüzbinlerce yazarı olan kitap.
her önüne gelen ben yazdım diyor.
bir türlü okumak nasip olmadı.
Okuması yasaklı kitaplar listesine alınmalıdır.
var olduğu iddia edilen soyut bir kitap.
orjinali yoktur korsan olarak hergün yazılır; fakat hiç satmaz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar