bugün

ah keşke zamanı geri alabilsek.
Bana göre 2015 itibariyla hayat bombok oldu. 2015 öncesi herhangi bir seneye dönsem yine mutlu olurdum.
ulan bir nostalji yapacaz yine fötö pökökö demiş teorisyen, fetöcü, pkklı ilan edecek birileri arıyor galiba. ikisinin canı cehenneme.
doların 1, euronun 2 lira olduğu, en azından bugüne göre daha özgür, mutlu, demokratik olunan zamanlar. gençler daha mutluydu ve gelecekten umutluydu o zamanlar. etrafta bu kadar keko, barzo, çomar, uzun süre kalan kaçak sığınmacı (mülteci) vb. yok, sevgili ile el ele tutuşanlara laf edenler yok.
2012'den akılda kalanlar:
-21 aralık 2012'de maya takvimine göre kıyametin kopması.
-21 aralık 2012'de kıyametin bir tek kopmayacağı şirince'de toplananlar, ciddi ciddi kıyameti bekleyenler.
-gangnam style
-bobiler.örg
-sabri reyiz
-pes 2012
-fifa 12
-michel telo - ai se eu te pego
-incicaps
-capsler
-kırmızı şerit
-troll bilimi
-ask.fm
-justin bieber
-one direction
-belieber, directioner ergenler
-samsung s5620 monte
-leyla ile mecnun
-behzat ç.
-kuzey güney
-türk'ün uzayla imtihanı
-memati'nin yaşadığı son sezon
-doritos akademi
-tumblr girls
-barbara palvin
-lionel messi, cristiano ronaldo nirvanada o zamanlar.
-tv'de zap yap, saçma sapan entrikalı diziler, 3.sayfa cinayet programları bu kadar fazla yok, türk tv'sinin kaliteli işler çıkardığı son zamanlar.
-msn popüleritesi 2009'da azalmaya başladı, 2011 senesinde kapattı.
10 sene geçtiği için çok uzak sene gibi geliyor olabilir size msn diye hatırlayacak kadar, fakat 10 sene geçmiş olmasını kabullenemiyorum. 2002-2012 arası geçen süre ile 2012-2022 arası geçen süre aynı olamaz, olmamalı, 2012 diyorum bana hala sadece 3-4 sene öncesi gibi geliyor. hatta daha da ilerisi, bu saydıklarım dün gibi geliyor. zaman cidden 2012'den sonra 4x hızında geçmeye başladı. hiçbir şey yetişmiyor, yetişemiyorum, yetiştiremiyorum, birazcık yavaş ulan, ömür geçip gidiyor, geri de alamıyoruz, 1 kere yaşama şansımız var.
-facebook popülerdi o zamanlar, ve facebook'u amcaların teyzelerin ele geçirmediği zamanlar, o zamanlar emo gothic'ler vardı.
-turist denince akla afgan, paki, suriyeli mültecilerden turist diye bahsedilmesi, senden lüks hayat yaşamaları değil, akla ingiliz, alman, amerikan, fransız, ukraynalı, rus turistler gelirdi.
lan ne olduysa 2013'te gezi parkı olaylarından sonra herşey b*ka sarmaya başladı. dolar euro kuru 40 kuruşçuk ta olsa başladı. suriyeli mülteciler o zaman yoğunlaşmaya başladı. nasıl olsa savaştan sonra ülkelerine dönecek olan mazlum din kardeşleri diye ülkeye, büyükşehirlere doluşturmaya başladık. 2016'da çomarlaşma, kekolaşma, terör saldırıları, patlamalar ile daha da hızlandı. 2017 tek adam rejimi derken, 2020'de pandemi, felaketler, yasaklar, getirdiği sıkıntılar, afgan mülteciler, ve bu saydıklarımın sebep olduğu pahalılık, dolar euro kuru derkeeeen herşey b*mbok oldu...
bu kıyamet 21 aralık 2012'de kopacaktı aslında...
yepisyeni türkiye varken nedir bu geçmiş özlemi kardeşim * suri,afgan,paki kardeşlerimiz her yerde ,yol yaptık köprü yaptık, avrupa bizi kıskanıyor,dolar 16 lira.enflasyon %100'e dayandı.
Bu gidişle 2032 yılında "2022 ye dönmek istemek” başlıklı entry açılır ve biz, ah onlar meğer iyi günlerimizmiş diyebiliriz.
o yıl yaşadığım bombastik ayak fantezisi anlarını hatırlayınca bazen akıldan geçen.
deli misiniz amk? mis gibi 2008 dururken 2012 de ne yapacağız? geçmiş günleri arayıp özlemeyen fetöcüdür hatta akplidir. o kadar söylüyorum. bu net bir şey.
2032'de 2022'yi özlememiz için 3. dünya savaşı çıkması, evlerimizin, sokaklarımızın yıkılması, bombalanması, gazi olmamız (şehit olsan sonuçta herşey bitiyor) sevdiklerimizi kaybetmemiz, yaşarsak açlıktan ölecek gibi olmamız, kıçımızdaki donun bile kalmaması, uganda'dan bile fakir, suriye'den bile daha harabe olmamız, doların-euronun 1000 lira olması, zombi istilası ve zombilik salgını, ay'dan daha büyük meteor çarpması, uzaylıların dünyayı talan etmesi falan lazım herhalde. daha kötü ne olabilir ki. diyoruz ama daha da kötüsünü görüyoruz herşeyin. ağzımızı hayra açalım ama.