bugün

öğretmenlerinden kaplanmayan kitap ve defterler yüzünden ceza almış nesildir..
Kitaplar ve defterler alindigi ilk gece hemen annesiyle ise koyulan, sonra da bunlari halinin altinda iyice duzelsin diye bekleten nesildir.
O katlanan kitaplarım hiç sağlam ulaşamadı yıl sonuna. Açığını buldum yırttım, tahta kalemiyle yazılar yazıp sildim (şeffaf kaplama), kalemimle yırttım... türlü işkenceler çekti kitap kaplamalarım benden. (bkz: derste sıkılınca yapılanlar) şimdi düşünüyorum da en sağlam olanları okula götürmeye üşendiğim kitaplarımdı.
Şimdilerde çocuklarına tablet kılıfı arayan çocukların annesi ve/ya da babası...
bundan hemen hemen 15 yıl önceydi.

kaplamak için bir akşam seçilirdi. o akşam bayram gibi bir şey olurdu. ben kaplamadım babam kaplardı hep ama olsundu. bende bant keser, kitabı sabit tutardım. sabit tutmak önemli!

o zamanlar yerimde kıpırdanmadan sabit kalmayı öyle güzel öğrenmiştim ki, yıllardır aynı yerimde sabit sayıyorum.
Dersta canı sıkıldıkça şeffaf kaplarina hızlı hızlı kalem saplayarak delen nesildir ayni zamanda.
Hazır kaplar çıktığından beri mertlik bozulmuştur. En güzellerini seçip ders ders kategorize ederdim ve aynı dersin defter ve Kitabını aynı kapla kaplardım. Etiket de Mühim tabi.
kabın arasına kaçmış bilumum kılı tüyü çıkarmak için çaba sarfetmiş nesildir. ama hoştu kabın içine hava sokup şişirip sonra yavaşça geri çıkarmak.
hepsinin annesine defteri kaplattığı nesildir.
Bizizdir. itinayla birbirine uygun kaplık ve etiket seçilip babanın kollarına bırakılır .
Hazır kaplar çıktığından beri mertlik bozulmuştur. En güzellerini seçip ders ders kategorize ederdim ve aynı dersin defter ve Kitabını aynı kapla kaplardım. Etiket de Mühim tabi.
Benim de içinde bulunduğum nesil. 10 yıl oldu lan.
O guzelim heyecani bile zoraki yasamis nesildir. Kendimden bilirim efenim .
köy yerinde iseniz gazete kağıdıyla kaplarsınız...
içinde bulunduğum nesildir. o zamanlar kitapları devlet vermiyordu kendimiz alıyorduk, kaplıyorduk falan farklı heyecanlardı...
kırtasiye bandını ufak parçalar bölüp, kolaylık olsun diye en yakındaki sehpaya küçük parçacıklar halinde yapıştıran nesildir
Kapladıktan sonra hava kalmasın düzgün olsun diye halının altına koyan ve üzerine oturan nesildir.
benim de iççnde olduğum nesil. bütün defter kitaplar hazırlanır bir akşam sobanın karşısında annemle beraber yaptığım eylem. şimdi ise 4 yıldır aynı defteri kullanıyorum yaprakları sarardı.
ben hic beceremezdim de anacigim cok cekti benden yazik.