bugün

her gördüğüm dedenin aşırı sevimli bir sakalı ve muhabbeti vardır.
hemde bebek gibi çok sevdiğim sevimli şeyler onları sevmeli ilgisiz bırakılmamalıdır.
özellikle bir dedenin şu cümlesi çok hoştur
bizim zamanımızda demesi.
Bu sene dedelere yaramadı malesef köpeğe tecavüz eden dedenin ardından bankta erkek arkadaşına oral seks yapan dede haberi çıktı. "Dede" deyince hep aklıma bunlar gelecek artık.
her dedeler bir değildir.
Benimde dedem var çok tatlı iyiki benim dedoşum olmuş onu çok seviyorum doğum günü kutlu olsun dedoşom iyiki doğmuşsun iyiki varsın .
Emekli teyzelerin güne gittiği gerçeğiyle yarışır.
kişinin dedesi olması mutluluk verici küçükken seninle oynar oyun yapar parka götürüp oynatır hatta bisitlet sürmeyi öğretir balonlar alır çok sevdiğini bildiği dondurmadan yedirir yeterki torunu mutlu olsun daha çok şeyler bana en çokta dondurma yedirmesini özlemişim hey gidi günler hey.
Yalan gerçek.

Gördüğüm tüm dedeler gavat. Hepsinin aklından genç kızlarla alakalı fanteziler geçiyor. Sevimli ve aciz görünümlerinin arkasına sığınarak Tacizde Master yapanlar bunlar işte.
olsun yaşlanmış olsalarda onlar daha delikanlı erkeklerdir.
açmayın dedeler.
onlar yaşı başını almış kişiler.
pamuk dedecikler sizleri çok seviyorum.
yatalakları pek tonton değildir. * *
annemin dedesini ağacın dibine işerken görmeden önce ben de böyle düşünüyordum. hacı dede o donu indirmeyecektin işte niye yaptın bunu evine yirmi metre kala?
her ne kadar dedeler tonton olsada yeri gelince garip olaylara şahit oluyorlar.
pamuk sakallı dede görmüş masum şehirli.