bugün

eşyaların veya hayatının etrafa saçılmış olmasından rahatsızlık duymayan ve böyle yaşamayı tercih eden insandır. ayrıca belirtmek gerekir ki pis olmakla dağınık olmak arasında dağlar kadar fark vardır. bunu karıştıran insanlara hep sinir olurum da ben. ondan dedim.
görsel olarak bi rahatsızlık duymadığı için dağınıklığı sorun yapmayan kişi.
herşey derli toplu olunca strese giren insan modelidir. temiz ama dağınık, yinede neyin nerde olduğunu bilir, elini attığı an bulur...

(bkz: ben)
öğrencidir.
büyük ihtimalle erkektir.
o dağınıklığın içinde kendine bir düzen oturtmuş insandır.
"dağınıklık iyidir. ortada bir dağınıklık varsa yaşanmışlık da vardır. iyidir dağınıklık." diyen insandır.
biri bana mı seslendi. dağınıklık için de ayrı bi düzene sahip olabilen insan türüdür.

ne zaman biri odama girip bi eşyamın yerini değiştirse bütün düzenim bozuluyor. inanılması güç ama gerçek. bu dağınıkta ne düzeni demek insanlar için kaçınılmaz oluyor ama şunu bilmekte fayda var zeki insanlar dağınık olur efenim. *
karizmadır.
düzene gerek olmadığını bilen, etrafı toplayarak kendini tatmin etmeyen güzel insan.
dağınıklığın kendi düzeni olduğunu, herşey yerli yerinde olduğu zaman kendi düzeninin bozulduğunu savunan insandır.
ortalık derli toplu oladuğunda aradığını bulamayacak olan insandır. dağınıkken her şey gözünün önündedir.
tembelliğine bahane bulan, kılıf uyduran insandır.
*az zamanda cok dayak yiyecek insandir.
dağınık bir odada yaşanmışlık vardır felsefesini benimsemiş kişidir. nitekim güzel felsefedir. dağınıksa dağınık aradığımı hemen bulurum. düzenlenirse çılgına dönerim, aradığımı asla bulamam.
bazen insanı duygusal boyutlara ulaştıran kişidir.
kızı burçak çerezcioğlunu 16 yaşında kanserden kaybeden mehmet çerezcioğlu , kızının ölümü üzerine aşağıdaki cümleleri yazmıştır.

"karışık bir odada yaşanmışlıklar vardır , ben düzeni severdim al işte .."
çığrından çıkmadığı sürece bırakın kendi haline o öyle mutlu...
ne gerek var hacı akşam yine bozulmayacak mı bu yatak örtüsü? ee? o zaman? de hade toplamadan git. mantığına sahiptir. ben derli toplu biri olmama rağmen bu anlayışa hastayım. uygularım da. yatak dağınıklığını severim.
düzenli olduğunda rahat olmayan insandır.
her şey düzenliyken aradığını bulamayan insandır. en iyi ihtimalle bulduğunda ise zaten düzenli olan şey dağılmıştır. dokunmayın, toplarsanız ölebilirler.
aradığı şeyi hemen bulmak isteyen insandır çünkü her şey ortadadır ve bulmak için uğraşmaz elini atıp alır sadece.
genellikle üşengeç olan insanları ifade eder.herşey ortadadır ama neyin nerde olduğunu gayet iyi bilir.ortalık toplu olunca kendini derin bir baskı altında hissedebilir.savunmasıda 'dağınıklık içinde bir düzenim var bana karışmayın'tarzında olur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar