bugün

Sanki amerikan savaş filmlerinde empoze edilen amerikan milliyetçiliğinin pazarlanmasından kazanılan para ile hayır işleri yapılıyor. Ulan adamlar bizim alıstıgımızın üstünde son derece kaliteli ve iyi bir iş yapmışlar. Helali hoş olsun. Ayrıca vaktinde milliyetçiliği ayaklar altına alan başbakanlar olmasaydı vaktinde, şuan bu memleket bu halde olmazdı muhtemelen. Milliyetçilik kötü bir şey değildir.
Band of brothers izlesen anlarsın aslında.
Değil 30 milyon değil 1 milyar TL kazansın helal olsun emeği geçen insanlara siz gidin Amerikan yapımı Rambo izleyin adam koskoca orduya kafa tutuyor onu izleyince harika bizim en güzel filmimize duygu sömürüsü diyin.
Oyuncu yaşar sette
Parayı vurmak için

Neden filmde küfür edilir
ilgiyi çekmek için

Yönetmenler kıvranır yönetmenler kıvranır
Seyirciyi mutlu etmek için.

Fiğuran neden yaş döker
Çabuk öldüğü için

Kameraman kan ağlar
Dış çekim olduğu için

Yönetmenler kıvranır yönetmenler kıvranır
iyi para yapmak için.
3 hafta öncesine kadar ilk filmden bile haberim yoktu. Televizyonda denk geldi hoşuma gitti ve izledim. Sonrasin da 2.ni yaptıklarını öğrendik gidelim dedik gittik. Filmin 2. Yarısına kadar herşey çok güzeldi. Duygular yoğun , ne olucak diye nefesini tutmuş izliosun felan. Sonra farkettim ki aslında nefes alış verislerim değişmiş ve kontrol edemez hale gelmişim. Bu noktada sıkıntı yok. Ben nefesimi düzeltmeye çalışırken ellerimin kasildigini ve açamadığımı farkettim sonrasında aynı şekilde dudaklarım uyuştu ve konuşamaz bi hale geldim. Çok korktum ve zor da olsa arkadaşıma ambulans çağırmasını söyledim. Ambulans gelmeden önce sansima orada bulunan sağlıkçılar ilk müdahaleyi yaptı. Zaten ambulans gelene kadar ben kendime gelmiştim bile. Onlar da nabzıma ve tansiyonuma baktıktan sonra bana bikaç soru sorup "psikolojik" diyip tanıyı yapistirdilar. Velhasıl bugün psikayatra gittiğim de ve olayı anlattığımda o da bana bikaç soru sorup obsesif kompulsif bozukluk olduğunu söyledi ve yapıştırdı ilaçları. Ben o ilaçları tabi ki kullanmicam. Ben duygularımı bastirirsam eğer uzun yaşamam biliyorum. Filmden gerçekten çok etkilendim. Bilmiyorum olanlarin ne kadarı filmle ilgili ama adamlar gerçekten yapmış !. izlemekle kalmıyorsun yaşıyorsun resmen. Yani sonuc olarak helali hoş olsun. Emeği geçen herkese teşekkürler.
filmi bu kadar gişe yaparken asıl askerliği yapan bir komandonun maaşı 422tl olması ayrıca değerlendirilmeli!
yıllardır aşk filmleri ile insanların beyin hücrelerini öldüren çöp yapımlardansa böylesi daha mantıklı ve yararlı.
Filmin sonunu başıma gelenlerden dolayı izleyemedim. En kısa surede kendimi hazır hissettiğim an itibariyle tekrar izlicem.
Havuz partileri diyen arkadaş birazcık açıp interneti araştırsın. Yönetmen alper çağlar, ilk filme 170 bin tl harcamış ikinci için 1 milyon 700 bin bütçe. Adam diyor ki ben basamak basamak çıkacam. Yani her filmim bir sonraki filmi çekmemi sağlayacak. Dağ 3 için 2021 yılı tarihini verdi. Yapmak istediği filmler arasında kurtuluş savaşı, çin ordusuna saldıran kürşad ve 40 adamı gibi eski tarihli olaylar bulunuyor.
(bkz: türk sineması neden gelişmiyor)

iste bu ezikler yuzunden. askeri temali amerikan filmlerini salyasini akita akita izler, 30 milyonu birak en az 300 milyon kazanir sesini cikartmaz. ama turk filmi 30 milyon kazaninca " bizi somurduuu, havus partisi yapcakk" triplerine girer. sanane olum sa na ne ? parasini verdim filmi izledim ve begendim. senden mi cikti parasi orospu cocugu ? bir turk filminin basarili olmasi sana neden batiyor ?
arkadaş şimdi bi film izlerken ya milletetçiliğimi mi sömürek romantik film izlesek duygusallığımı mı sömürcek ulan fantastik izlesek hayal gücümü mü sömürcek diyeceğiz ah ah kardeşim boş boş.
vatan kurtarmasalar da vatan kurtaranları işlemiş adamlar. ya amerikan filmleri gibi olmayan kahramanları işleselerdi?
Keşke daha fazla hasılat yapsaydı. Alper çağlar sayesinde belki adam gibi kurtuluş savaşı filmimiz olabilir.
çomarların osmanlı hayallerini gıcır paraya çevirmişler helal olsun. takır takır manken sikerler o paralarla. çomar parası tatlı olur.