1. 1.
  Tarihteki en büyük türk düşmanlarından birisidir.türkleri orta asyaya sürme hayali yüzünden türk tarihinin en büyük trajedileri ve zaferleri yaşanmıştır."türkleri orta asya'ya sürmek avrupa için bir mecburiyettir" ve "turk ulusu tarihten silinecek diye uzulecek degiliz" sözleri ile ırkçıları mest etmiştir.

  Bileğini bir türlü bükemediği Mustafa Kemal hakkında da aşağıdaki sözleri sarfetmiştir.
  "Arkadaşlar, yüzyıllar nadir olarak dahi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki, O büyük dahi çağımızda Türk Ulusu'na nasip oldu. Mustafa Kemal'in dehasına karşı elden ne gelirdi?"

  kurtuluş savaşı nın ardından istifa etmek zorunda kalmış ve bir daha iktidara gelememiştir.
  1945 te dünyamızı terkederek hayatındaki en iyi işi yapmıştır.
  3 ... ramirez
 2. 2.
  ingiliz Başbakanı Llody George, Osmanlı delegeleriyle birlikte Ankara hükümetinin temsilcilerini de Londra'ya çağırdı. Ankara hükümetini Dışişleri Bakanı Bekir Sami Bey' in temsil ettiği Londra Konferansı onüç gün sürdü (27 Şubat-12 Mart 1921), fakat ingilizler umduklarını elde edemediler.
  1 ... delikiz
 3. 3.
  birinci dünya savaşın'nda yunanlıları maşa olarak kullanıp, anadolu'ya hakimiyet kurma peşindeki ingiliz başbakanı. anadolu'da bir ingiliz hakimiyeti,ingiliz sömürgelerine giden yolu güvence altına alacaktı.(hindistan gibi).o sıradaki sömürgeler üzerindeki alman tehdidi kendisini çok daha agresif yapmıştır.sonuçta koltuğunu kaybetmiştir orası ayrı.
  1 ... roots
 4. 4.
  türk düşmanı katil. anadoludan yemiştir tokadı.
  ... kalemtras
 5. 5.
  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına neden olan Türklere karşı açılmış savaşın baş mimarı olan türk düşmanı. günümüzde de aynı zihniyetteki şahıs ve toplulukların bizleri yıkma girişimleri daha çok güçlenmemize neden olarak bu girişimde bulunanların daha uzun yıllar boyunca avuçlarını yalayacaklarını göstermektedir.
  1 ... architectus
 6. 6.
  mustafa kemal atatürk için söyledikleri;

  "Yüzyıllar nadir olarak dâhi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki 20. yüzyılın dâhisi Türklere nasip oldu ve kader onu bizim karşımıza çıkardı."
  ... true
 7. 7.
  Lloyd George Türk orduları 1922'de Yunan Ordularını Akdeniz'e dökünce ingiltere Parlamentosunda yaptığı konuşmada, Arkadaşlar,asırlar pek nadir olarak dahi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki o büyük dahiyi asrımızda Türk milleti yetiştirdi. Mustafa Kemal’in dehasına karşı elden ne gelir? der ve kürsüden iner. Daha sonra Başbakanlıktan istifasını verir.
  ... dsledore
 8. 8.
  4 eylül 1936'da almanya da hitleri ziyaret etmiştir. hitlerden çok etkilenen george, hitlerin dünyanın işsizlik ve ekonomik bir çok sorununu çözeceğini daily express gazetesinde beyanda bulunmuştur.

  aynı zamanda bir türk düşmanı olan bu şahıs, bir meclis konuşmasında atatürk gibi bir dahinin türkiye de olması yüzünden savaşı kaybettikleri beyanında bulunmuştur.
  ... aklimakomikbisigeldi