1. 1.
  bir belgesel. olay tanzanyada geçiyor. izlerken gözümden birkaç damla yaş aktı.

  evrim teorisine inandırılan afrikalıların batı zihniyeti tarafından nasıl sömürü altında tutulduğunu anlatıyor.

  çok çarpıcı kareler mevcut. halk, batı zihniyetinin üstünlüğünü kabul etmiş durumda. bunun en tehlikeli sonuçlarından birisi yaratıcının dünyayı sınırlı kaynaklarla yarattığını düşünmektir. bu nedenle orman kanunu, insan insanın kurdudur gibi vahşi batı fikirleriyle donatılmışlar. ikinci tehlike ise misyonerlik faaliyetleri. halkı hristiyanlığa yönlendiriyorlar. insana bir yanağına tokat yiyince öbür yanağını çevirmesini öğütleyen bozulmuş bir dine inanıyorlar. bu nedenle isyan kültürleri yok olmuş durumda.

  olay daha çok victoria golünün çevresinde geçiyor. victoria gölü dünyanın balıkçılık açısından en zengin yerlerinden biri(imiş). şeytani zihniyet bilimsel araştırma adı altında gölün ekolojik yapısına tamamen aykırı olan nil levreğini victoria gölünde yetiştirmeye başlamışlar. yapısı gereği çok vahşi olan bu levrek en fazla yarım asır içerisinde göldeki 210 adet balık çeşidini yok etmiş. bütün ekosistem alt üst olmuş ve balıkçılıktan başka geçim kaynağı olmayan göl halkı açlıktan kırılmıştır.

  bu felaket itibariyle tek geçim kaynakları nil gevreği olmuştur. nil gevreğinden başka üretimleri yok ve ürettiklerini satabilecekleri kadar geniş bir pazarları yok. avrupa-abd-rusyadan günde ortalama 2 uçak gelir. halkın bir kesmi uçağın boş geldiğini düşünürken diğer bir kesmi uçakların silahlarla dolu olduğunu ve bu silahların kongo ve tanzanyadaki iç karışıklıkları körüklemek için kullanıldığına dair ciddi belirtilerin olduğunu düşünmektedir.

  önce kendi halkını sömüren ve sömürüye doymayıp bütün dünyayı ifsad eden bu şeytanlaşmış insanlardan dünyanın yönetimini sağlam bir intikam ile birlikte almayı ve yeryüzünde hakka dayalı bir düzen tesis edebilmeyi cenabı allahtan bize nasip etmesini niyaz ediyorum.
  1 -2 ... neferi ceysu muhammed