bugün

sözlükte sevilen sayılan bir insandı. ölümü hepimizi üzdü. gencecik insanların böyle gitmesi hiç kabul edilebilir bir şey değil.

başımız sağolsun..
hakanım kardeşim canım. düğünüme gelemiceksin diye üzüldüğümde kalbim seninle olucak ben hep yanındayım dedin. şimdi nerde olduğundan eminim. sen bunca yaşadıklarına rağmen asla isyan etmeyen hayatın tadını çıkaran büyük yürekli güzel insan. seni çok seviyorum. şimdi beni kim dinlicek hakan, kim derdim olduğunda beni sakinleştirip tekrar hayata bağlayacak.
allah rahmet eylesin.
edit: dayanamadım ey dostlar! sadece "allah rahmet eylesin." deyip geçemedim.
radyodaki o kısacık sohbetlerde tanıdım hakanı. evet belki yetersiz bir insanı tanımak için ama
o kısa sürede kendini anlatmasını o kadar iyi becerdi ki!hoş sohbetiyle geceyi o kadar
renklendirdi ki!
lanet olsun! allahın hükmüne sual olmaz ama keşke...
ara sıra yazdıklarına rastladıgım,yüzümde gülümsemelere neden olan yazardı.. mekanın cennet olsun..
ba$ımız sagolsun..
gerçek mi bu.. inanmıyorum. az önce konusu geçti!..
tanımıyorum bu yazarı ama sıkı bi' takipçisiyim. hayatını özet geçerek anlatmış olduğu bi' entrisi var mesela, okuduğum zaman dakikalarca ekrana bakakalmıştım. "bu mu lan!" demiştim.
"bu kadar pozitif bir adamın hayatı, nasıl bu kadar zor olur amına koyim!".

çekinirdim grip olduğumda hastaneye gitmeye, dibe vurmuş hastaları görürdüm çünkü. "daha da hasta oluyorum o insanları gördükçe." derdim çevremdekilere. allah belamı versin benim! ben daha hastane ortamlarına katlanmazken; sen, hayatın o en keskin dilimine demir atmıştın.

eve geldim, sözlüğe girdim, damdaki deli (24) başlığını görünce "doğum günü herhalde" dedim kendi kendime.
evet kardeşim, bugün senin doğum günün. hiç tanımasam da seni, hiç görmesem de, hiç solumasam da senle aynı havayı; buradaydın, buradaydım, buradaydık.

demir aldığın limandan sevgilerle!
allah rahmet eylesin, toprağı bol olsun.
allah rahmet eylesin vefat etmiş yazarımız.
ulen gözlerim doldu ağlıcam yaa sanki yıllardır tanıyorum gibi kahroldum ya.
(bkz: kaybettiğimiz yazarlar)
birisi daha aramızdan ayrıldı. allah mekanını cennet eylesin.
allah rahmet eylesin.
allah rahmet eylesin...
mekanı cennet olsun, allah kalanlarına sabır versin.
üzüntü verici gelişmelerden biri daha. sevdiklerine sabır, kendisine başsağlığı dilemekten başka ne gelir elden.
allah rahmet eylesin.
allah rahmet eylesin, toprağı bol, mekanı cennet olsun. kalanlarına sabır diliyorum.
kendisini hiç tanımadan rahmetler diliyorum.
allah rahmet eylesin..
allah rahmet eylesin.

başımız sağolsun sözlük, bir kez daha.
toprağı bol olsun. allah sevenlerine ve yakınlarına sabır versin.
dakika itibariyle gelişmeler butonundan ölüm haberini aldığım yazar.allah günahlarını affetsin,mekanı cennet olsun.yakınlarının başı sağolsun.
allah rahmet eylesin.
allahın işine karışmak olmaz ama, inşallah cennetle mükafatlandırılır..
yazılarını keyifle okuduk, çoğu zaman güldük hatta nickini görünce bile yüzümüzde küçük bir tebessüm oluştu. kötü oldu bu haberi almak. Allah rahmet eylesin, ailesine sabır versin.
allah rahmet eylesin.
doğru sözcükleri seçmeye çalışıyorum ve korkarım ki beceremeyeceğim. allah ardında bıraktıklarına, yakınlarına sabır versin...

yüzyüze tek bir kere olsun görüşemedim, gecenin tamamına yayılan radyo yayınlarındaki geyiklerle kaldı hep aklımda. sözlükte yazdığı ve okuyanın yüzünü güldürecek potansiyelde entryleri ile girdi durdu hayatıma...

şoktayım be adam. allah rahmet eylesin... güldürdüğün yüzlerin hatrına varsa da bağışlasın günahlarını. bir radyo yayınına gelip de istek yapmanı ne de çok istiyorum şimdi, bir bilsen.
Allahtan rahmet diliyorum. yakınlarının başı sağolsun, çok zor.