bugün

bu tür şeylerin izahı malesef yoktur, amaç bellidir. üniversite dönüşü annemin dekont ararken cüzdanımda prezervatif bulmasıyla bahsi açılmış ve hala bel altı konuşmaların geçtiği günlerde olayın ve adımın yüksek sesle duyulmasına sebebiyet vermiştir.. siz siz olun; eğer böyle bir durumda kalırsanız sakın ola "- ne olur ne olmaz, bulunduruyorum işte" gibi aptalca bir cevap vermeyin.. düşürürsem sikerim cümlesiyle özdeş bir sözdür, tavsiye edilmez.
"hehe üniversitede kızlar teklif ediyormuş." hevesiyle okul başlarken alınmış; üçüncü yılda hala kullanılmamıştır. son kullanma tarihide geçmiştir falan ama... artık o bir prezervatiften daha fazlasıdır. bir mühendislik fakültesi öğrencisinin solup giden gençliği, hayalleridir.
1. (bkz: şişirip fırlatıyorum uçan balon misali)

(bkz: yemezler güzelim)
marjinal bir ailede izah.
-kızım bunun sende ne işi var?
-karnım şişik mi geleyim bi daha ki sefere anne!
-bende babanın prezervatiflerinden var onlardan da al yedekte bulunsun.
(bkz: hangi prezervatif)*
izah gerektirmeyen bi durumdur.

prezervatifin ne olduğunu bilecek ve cüzdanında taşıyacak yaştaki bi erkeğin ( ya da kadının ) cüzdanını annesi dahil kimsenin karıştırmaması gereklidir.

Karıştırıyorsa da bu tür süprizlerle karşılaşabilir ve bu konuda izah isteme hakkı yoktur.

prezervatifi bulan sevgili ise zaten izah istemeyip direk aksiyona geçmek isteyecektir.
rocco nun yeni çıkardığı şeker diye kandırılan annenin şüphelenmesinin sebebidir..
lisedeykene arkadaş vermişti o gün bu gündür anı olsun diye şey ederim. bak istersen skt geçmiş kızım bunun (burası blöf).
+baba valla arkadaşın.
-sus eşşoglu dün nerdeydin sen?
+baba valla arkadaşlarda ders çalışıyordum.
-çaktın demi lan.
+yok la vermedi. o yüzden cüzdanda kaldı.
-malsın amk.
çok açık bir izah şekliyle korunuyorum.
sevgiliye izahı : yanıma gelen kızlar için kullanıyorum şişirerek patlatıp korkutup uzaklaştırmak için kullandığım biraz daha kalın balon.
1) arkadaşım onun için saklamamı istemişti.
2) içine su doldurup savaş yapacağız arkadaşlarla.
'acil durumda camı kırınız' da denilebilir, hatunun cüzdandan çıkarsa direkt kulaktan yalamaya başlanabilir; erkek cüzdandan çıkarsa da bulaşıcı hastalığa doğal bir önlem diye tantana yapılmaz, burada normal olan bunu -erkek olarak- yanında taşımaktır.
(bkz: ya tutarsa)
bilgisayar sertifikasını almak için kursa gittiğimde benden nüfus kağıdını istemeleri. akabinde cüzdanı hızlıca açmam ile önümde duran dört juri bayan hocanın masasına prezervatifin fırlaması...