bugün

üniversiteler tatile girdiği vakit ya da memleket dönüşü ortalarda beliren değişik bir canlı türü. bir fırtına çıksa kız bulutlara karışacak ama bir bakıyorsun 2 tane devasa bavulu tıngır mıngır ittiriyor, kolunda da adına çanta demeye bin şahit gerektiren bir cisim. deli kuvveti herhalde. yoksa 45 kg kızdan böyle bir performans beklenmez. beklenmemeli. eğer beklenecekse gelsin ev taşırken yardım etsin lan.
yanında herhangi bir erkek oldğunda mızmızından geçilmeyen kızdır. bütün çantaları o erkek taşır ama eğer kızımız yalnız kalmışsa güreş tutan kırkpınar ağası gibi guvvatlanır ve yaba gibi elleriyle taşır o valizleri..
yardıma ihtiyacı olan kızdır. görüp de sallamayanlar, bir el atmayanlar utansındır.
onu karşılayacak olan erkek arkadaşına o gün için sabır dilenmesi gereken kız.
kol kasları gelişmiş iri kemikli kızdır.
sırtında da büyük bir sırt çantası olma ihtimali yüksektir.

eee boşa dememişler, allah kimseye taşıyamayacağı yükü vermez diye.
bir keresinde yanına gidip yardım edecekmiş gibi durduğum sonra yardım etmeden yoluma devam ettiğim kız. zaten benden sonra iki cengaver koştu yardımına. *
ama halı sahadan çıkınca olmuyor işte öyle. biraz empati. *
okulun başlarında, ilk vizelerden sonra, ara tatilde kısaca hemen her dönem ortaya çıkan kızlarımız. ulan koca istanbul'u taşıyor, götürüyor sanki mübarek.
takdir edilesi kızdır.
yorulur acıkır susar ama asla bırakmaz o bavulunu sabırla taşır.
finaller sonrası gün yüzüne çıkan küçük sevimli kızlardır.
yardım edilesi kızdır. Hemen centilmenlik yapılıp yardımına koşulur.
Şahit olmuştum kızın bavulu tıkabasa dolu üstüne üstlük tekerleği bozulmuştu o halde taşıyordu.
O bendim ki. Of ne agirdi ama valiz ya ustelik iki tane birden tasidim yazik bana.