bugün

acaba dişim cenabet gitmiş midir? diye devam eden ve içimi korkunç şekilde kemiren sorun.
yaklaşık bir ay önce korkunç bir şekilde bastıran diş ağrım gece uyurken doruk noktasına çıkmış geceyi bana zehir etmişti. baktım olacak gibi değil bir ağrı kesici alarak biraz da olsa ağrımı hafifletmiş kısmen de olsa uykuya dalmıştım. fakat hay allah! aksilik bu ya o ufak uyku aralığında gördüğüm erotik bir rüya sonucu bir de cenabet olmayayım mı?!
sabah gene ağrı içerisinde kalktığım vakit anladığım bu durum karşısında ne yapacağımı şaşırmış ama, acı baskın çıktığı için banyo yapmadan dişçinin yolunu tutmuştum.
bir zaman sonra sıra bana geldiğinde doktor dişimin çekilmesi gerektiğini eğer cenabet isen abdest almam gerektiğini yoksa öteki tarafta çekilen dişin benden davacı olacağını söyleyerek beni uyarmıştı ama, ben utancımdan bir şey diyemedim ve " yok cenabet değilim işlemi gerçekleştirebilirsiniz" dedim.
şimdi bu durumda;
çekilen dişim an itibarı ile cenabet olarak mı gitmiştir.
öteki tarafta çekilen dişim benden hesap sorar mı?
bu sorular kafamı çok kurcalıyor. bilgili arkadaşlar sanırım yardımcı olurlar.
(bkz: derdini sikeyim butonu)
O dişin cenabet olduğu sürece hiç bir zaman senin abdestin tam olmayacak sonsuza kadar bastığın toprak titreyecek.
çektirme değil, ama dolgu operasyonlarına cünüp gidilmemesinde yarar olabileceğini hatırlatan bir soru. gerçi çektirmeye de cünüp gitmeyin tabii ki, ama meramımı anlatabildim sanırım.
Sonra diyorlarki neden deprem oluyor, kardeşim depremler felaketler sen gibi dikkat etmeyen mükminler yüzünden oluyor, pu nerdeysen hangi şehirdeysen söyle komple kurşun döktürülsün. Tövbeler tövbesi ibretlik durum.
o diş hesap soracaksa cenabet olduğun için değil neden dişini çürüttüğün , hadi çürüdü diyelim neden ağrıyana kadar beklettiğin ve basit bir dolgu ya da kanal tedavisi ile kurtulabilecekken çektirdiğin için senden hesap sorabilir, cenabetliği bize açıkladığın gibi açıklarsın dişin bunu anlar belli bir yaşa kadar hukukunuz olmuş ama ona neden bakıp , neden kontrollere gitmediğini ve neden çürüyünce tedavi ettirmediğini nasıl açıklayacaksın?
ibnelik alametleri.
Bkz: Memur Bey, şunu bi doktora götür de ön dişini çeksinler.
Müminin cünüplük korkusuyla imtihanına yol açan eylemdir.
Karbonatlı su ile gargara yapıp dolunay gökyüzünde iken tanrılara bakire kurban et bir şeyin kalmaz.
O diş ağrısı ile nasıl cünüp olunur ki...
Ya da Eleman ebenin yıkadığı ile duruyor galiba, hiç yıkanmıyor.