1. 1.
  karışıklık.
  1 ... kısmetsiz
 2. 2.
  tatilyada bir tünelin ismi.
  korkutucu br yerdir.
  ufaklıklar zıplayıp dururlar içinde.
  1 ... mosquito
 3. 3.
  sin.şamata.
  -1 ... selmagezinir
 4. 4.
  hengame manasında kullanılan kelime.
  ... bl
 5. 5.
  türk musikisinde bir makam olarak bilinir. ancak bilinenin aksine bir usuldür. 10 zamanlı yapısı ve değişik mertebeleri vardır.
  2 ... extremeufo
 6. 6.
  geleneksel türk sanat müziğinde, hızlı tempoda uygulanan on zamanlı ve altı vuruşlu bir küçük usul. şarkılarda en çok kullanılan usullerden biridir. anadolu' da orçağın sonlarından 16. yüzyıla kadar oynanan eski bir halk oyununda bir figür; oynarken beli kırarak ayak figürlerini buna göre uyarlamaktır.
  2 ... linka
 7. 7.
  kalabalık yerine kullandığım kelime. *
  -1 ... sezzo
 8. 8.
  kadıköy'de yeni açılan, güzel işler yapacağı elemanları, akustiği ve ekipmanlarından belli olan kayıt stüdyosu.
  ... subbass
 9. 9.
  türk müziğinde 10 zamanlı, 3 vuruşlu bir küçük usül. şarkı formunda en çok kullanılan usullerdendir. ayrıca seyrek olarak ilahi, saz semaisi ve oyun havası formlarında da kullanılmıştır. bazı halk ezgileri de bu usulle ölçülmüştür. curcunanın velveleli biçimi, aksak semai usulünün bir mertebe daha hızlısıdır.
  1 ... ikiartibir
 10. 10.
  1955 yapımı siyah beyaz türk filmi. yönetmen ve senaryo muharrem gürses, oyuncu kadrosu deniz tanyeli , zafer önen , aziz basmacı , tevhit bilge , halide pişkin , kety dalmas , ismail dümbüllü , suat sim , adil güldürücü , vehdi ersin , renan fosforoğlu , salih tozan , muzaffer hepgüler bulunmaktadır.
  ... ejderham