bugün

şakirt dediğimiz kısma giren, cumhuriyeti hiç mi hiç sevmeyen, türkiye'nin devlet ve yönetim olarak islamcı bir kimlik altına girmesini isteyen tiptir. böyle yaratıklar öhö öhö pardon insanlar, yine her zaman ki gibi saçma bir bahanenin arkasına sığınırlar. yok çok para gidiyormuş yok çocuklarımız ayazda üşüyormuş yok her sene yapıyormuşuz. kurban bayramını da kaldıralım bu sene zaten her sene kurban kesiyoruz, ayazda ellerimiz donuyor he bir de namaz için sabahın köründe kalkıyoruz iptal edelim. van'da deprem oluyor bir de kurban mı keseceğiz.
(bkz: cumhuriyet bayramı angaryası/#13522068)

kesinlikle benim bu. "şakirt babandır" diyen tiptir aynı zamanda. tatil iptal edilse ona üzülürdüm bak.
cumhuriyet bayramında tören yapılacağına ya da tatil yapılacağına mesai yapılması taraftarıyım ben. bu ülkeyi yatalım diye kurtarmadılar sonuçta.
sevgi aşılıyarak değil,milli bayramlarda resmi bir ziyaret gibi alanlarda üniformalarıyla dikilen neslin talihsiz çocuklarıdır,sevginin bir alışkanlıktan öte olması gerektiğini farkedecek,samimiyeti bulabilen nesillerin ve çocuklarının bir gün onları kendine getireceğini umduğum nesilin ferdidir.
(bkz: tipini siktiim)
zeka sorunu yaşayan tiptir.
ya da sorunu toptan halletmiş de olabilir. zeka falan yoktur belki de.
liselidir. sorun ondada değildir aslen, onu bu kadar ruhsuz, bilgisiz, cahil yapan eğitim sistemindedir.
cumhuriyet kelimesine alerjisi olan tiptir. cumhuriyet'in ne anlama geldiğini bilmediğinden ötürü yandaşlarından öyle görüp o zekayla davranan kafadır.
cumhuriyet kutlamaları bu ülkenin tüm vatandaşlarına birlik beraberlik ruhunu aşılayan kutlamalardır. buna gereksiz diyen densiz, kafası çalışmayan liseli bir ergendir olsa olsa. madem istanbul ele geçirildikten sonra kutlamıcaz, madem cumhuriyeti kutlamicaz, o zaman ramazan bayramını da kutlamayalım, işçi bayramı da olmasın, yeni yılda da tatile gerek yok, her yıl giriyoruz zaten, 23 nisanda da çocukları sevindirmeyelim zaten meclis açılmış artık, tekrar tekrar kutlamanın anlamı yok değil mi. vala çok kafa büyük zeki akıllısınız yani o derece birbirine girmiş beyin nöronlarınız. bravo.
cumhuriyet rejimi yerine, krallık mı padişahlık mı, ne istediğini bile bildiğinden emin olmayan mürteci tipitiptir.
Hava soğuk diye mi törene gitmeyecek yani? ahhhh cahil ve nankör insanlar.. sen soğuk diye istiklal marşını okumaktan gocunuyorsunda ataların nasıl savaşmış haberin var mı senin? soğuğu bırak o asil insanlar ölümü göze almışlar senin için! sen onların huzurunda onlar için saygı duruşunda durmaktan mı kaçıyorsun yani? ey benim asil şehitlerim gazilerim kemikleri sızlıyordur... çoğunun mezarı bile yok! çanakkalede hala yol çalışmalarında kemikler bulunuyor! bunlara rağmen törenden kaçanlar cumhuriyet bayramını kutlamayı gereksiz bulanlar bu ülkeden defolup gitmesi gereken düşüncesiz ruhsuz nankörlerdir.
cumhuriyet kutlamalarının iptal edilmesini cumhuriyet bayramının iptal edilmesi sanan insan tipidir. aslı şudur ki cumhuriyet bayramı iptal edilmemiş kutlamalar iptal edilmiştir. siz yine gönlünüzde bu sevinci yaşayabilirsiniz. evde buzlu badem falan.
allah akil fikir versin gidisatimiz kotu ya sonumuz hayrola. bunlarin hepsinin obur tarafta ....na ....caklar.
tiptir aga ne diyeyim...
o bu bahane edilerek cumhuriyet"im"in 88. yılını kutlamanyacağı yeri ben ne edeyim?
onu bunu bahane edip cumhuriyet"im"in 88. yılını kutlamayacak adamı ben ne edeyim?
van daki törenlerin iptal olmasını anlarım ama tüm illerde iptal olmasının mantıklı bir açıklamasının olacağına kimse inandıramaz beni. herkes törenlerin neden iptal olduğunu biliyor sadece küçük bir bahane gerekliydi oda bulunmuş olundu.
Evet, ben Cumhuriyet Bayramı kutlamasının iptal edilmesine seviniyorum.

Bunu ne Akp li olduğum için, ne de şakirt olduğum için düşünüyorum hem de. Seviniyorum çünkü, içi boş kutlamalardan bıktık.

Kutlama organizasyonları öyle boktan ki, bırakın 29 Ekim ruhunu, çocuklar, orada ayakta beklerken kendi ruhlarını hissedemiyorlar.

Bayramları eziyet haline getiren kafaların artık değişmesi gerekmiyor mu? soruyorum size.
Kaymakamı tebriğe gidiyoruz, sanki o kurdu Cumhuriyet'i. Bizim de Ata' mızdı Cumhuriyet' i kuran.
Protokol denen kısım, önünde suyu, sırtında kalın koltuğu otururken, neler olup bittiğini anlamadan, ayakta durmaktan heder olmuş öğrenciler gidelim diye yalvarıyor... Bu sırada artık dinlene dinlene ezberlenmiş şiirler okunuyor, internetten indirilmiş yazılar okunuyor.( sadece yıldönüm sayısı değiştirilerek).
Sözcükleri sadece doğru telaffuz etmeye çalışan ağızlardan, duygusuz cümleler dinliyorsunuz aslında. Anlamı olan, ancak söyleyenin samimiyetinden yoksun cümleler...

Bunu kafanıza iyi sokun, çocuklarımız artık bayram olduğu için değil, öğleden sonraların ya da ertesi günlerin tatil olması sebebi ile seviyor Cumhuriyet Bayramı'nı.

23 Nisan gibi etkinliklerin yapılacağı, çocuklara o Cumhuriyet Bayramı heyecanını yaşatacak etkinlikler olsaydı, kimse sevinmezdi.

Yani, iptale sevinen;
Cumhuriyete karşı olduğundan, hain olduğundan değil, aktarılması gereken milli duyguların, tek düze kutlamalarla sıradanlaştırılmayacağına seviniyor.

(bkz: Anlayana açıklama)

Şimdi edin hakaret, eğer hala hakediyorsam...
her şeyi geçtim, aşağıda tasvir edeceğim manzarayı hangi ülkelerde bulduğunuz hangilerinde bulamadığınız bile bu tip için bir cevap olabilir:
kentin en merkezi caddesi trafiğe kapatılmıştır. ellerinde minik ülke bayraklarıyla vatandaşlar kaldırımda "yaşasın x"li "kahrolsun y"li sloganlar atarken askeri araçlar geçer. ardından tek tip giysi giyinmiş ve zorla getirilmiş lise öğrencileri tuhaf beden hareketleri yaparak geçerler. protokol tribününde vali, kaymakam, garnizon komutanı falan oturur... uzatmayayım hepimiz biliyoruz işte neye benzediğini.
ben bu manzaranın neredeyse birebir kopyasını eski sscb ve doğu bloku, nazi almanyası, saddam ırak'ı, kuzey kore, iran, kaddafi libyası gibi azgelişmiş otoriter rejimlerde görüyordum. ama ingiltere, norveç, hollanda, ispanya gibi daha gelişmiş ve zengin ülkelerde hiç görmedim. allaşkına bu iki gruptan hangisine benzemek istersiniz?
şaka mı lan bu? cumhuriyet bayramının iptal edildiğini düşünenler var ciddi ciddi. hayır başlık da öyle açılmış, saf saf yorum getiriyor insanlar. bayram yine bayram. iptal edilen şey resepsiyon ve resmi geçitler. hani o hiç umrunda olmayan, haberlerde denk gelirsen izlediğin bir dakikayı geçmeyen o görüntüler var ya? hah, işte onları görmeyeceksin bugün o kadar. sanki her cumhuriyet bayramında elinde bayrakla soluğu vatan caddesinde alıyormuş gibi davranmanın, üçkağıtçılık yapmanın alemi yok. varsa kendine özgü bir kutlama şeklin yine kutla. annen kurabiye yapsın, teyzengillere gidin. pencerenın camına bayrak yapıştır mesela. ne bileyim artık boş durma kutla yani, yeter ki burada "cumhuriyet bayramı iptal edildi" yazma.
türk düşmanıdır, cumhuriyet düşmanıdır, bölücüdür.
sözde yeniçağ, 1453'te fatih tarafından açıldı, 1512'de kapandı.

şöyle bir reklam vardı... (bkz: aç kapa artema)
cumhuriyet bayramı "kutlamalarının" (bayram değil, kutlamalar iptal edildi sadece) ; van'daki deprem sonrası can pazarına girmiş, yakınlarının gözü önünde öümüne seyirci kalmış insanlarımızın yasına ve acısına saygı amacıyla iptal edildiğinin bilincinde olmayan sanal ortamda vatan kurtaran, sözde milliyetçi kişidir.