bugün

kasımpaşa'da mezun olduğu piyalepaşa ilkokulundaki törende kendisine takdim edilen fotoğraftır.

adam gibi adam olacağı daha o zamandan belliymiş yani.

görsel
Cumhurbaşkanlığından ne hayır gördük ki ilkokul fotoğrafına bakalım.
Paralel yapı Tarafından montajlanmış fotodur..
Kendisine hiç benzemiyo.
çocukken baya mağdurmuş başkanımız. resminden belli ne kadar mağdur olduğu.
cumhurbaşkanlığında ne hayrını görmedik ki ilkokul fotoğrafına bakmayalım.
çocukken bile sevimsiz miş.
standart bir ilkokul fotoğrafı.

ulan bi de çıkmış demiş ki adam gibi adam olacağı buradan belli diye. yapma güzel kardeşim. gir borusana çalış. ondan sonra niye dalga geçiyorlar.
photoshopsuz ilk okul fotoğrafı Olmasın o *
daha çok sanki tip olarak obama'nın çocukluğunu andıran fotograftır. nerden bilebilirdi ki bu çocuk ileriki yıllarda obama'nın kendisine beyzbol sopası göstereceğini?
Dinğişmiş...
"bütün çocuklar güzel olur şekerim, her şeyin yavrusu sevimli" diyen kimse kendisini sağduyuya davet ediyorum. bu söze yıllaca inandık, şimdi de bir anda bütün inancımız başımızın üstüne yıkıldı. yahu bir çocuk niye böyle kötü kötü bakar.

sanki sınıfta;

0.7 ucu olduğu halde vermeyen pis öğrenci.

peynir dururken beslenmesinde çikolatalı ekmek olan çocuk.

topa sahip olmadığı halde oynayabileceğini zanneden pis fakir.

burası sınıfta uyuma yeri değil, öğrenme yeri, kalk çabuk.

silgini de al git, biz sizin silginize kalmadık.

hayat bilgisini en iyi biz biliriz.

diye geziyormuş gibi. sanki sınıfı hz. musa gibi ortadan ikiye ayırmayı becerebilmiş gibi. sanki ilk denekleri o sınıftaki öğrencilermiş gibi. aynı zamanda kendisinde ödevi unutan öğretmeni uyarma ve konuşanları, kopya çekenleri aklına yazıp gizlice öğretmenin köstebekliğini yapma potansiyeli de görüyorum niyeyse.

o zaman da bunlaaaarrrr diye geziyor muydu merak konusu.
Küçükken sürekli olarak evlat olsa sevilmez, diye dalga geçtiğimiz, sürekli kızların saçını çeken, her derse geç kalıp ayakta bekletilen çocuğa benziyo bu. (bkz: apaçi)
üniversite fotoğrafınıda görmek isteriz.

ha pardon onun diploma çakmaydı demi.