bugün

bence en az %90 çıkar. bahçeli'nin anket yaptırdığı şirket dandik belli ki iyi hesaplayamamış.
Mühürsüz oylarla birlikte doğru olan tespittir.
Mühürsüz oyları çıkarınca geriye %43 falan kalıyor.
kendini mhp'ye yakın hisseden biri olarak bu ankete inanmıyorum.
benim tahminim akp %40 + mhp %10 + ittifak %5 = %55 olur.
giderek artan fakirleşme, doların 4 euronun 5 lira olması. milletin çocuğuna gıda alamaması, asgari ücretin 1600, kiranın 1000lira(ahır standartları)dan başladığı istabulun 4 milyon suriyeli ile dolması, zamanında geniş geniş atan bahçelinin milliyetçiliği ayaklar altına alan zatın kapıkulu olması, uluslararası alanda kavga etmediğimiz ülke, krizsiz yıl bulunmaması, yabancılara peşgeş çekilen avrasya tünelinin memlekete maliyetinin 6 avrasya tüneline eşit olması(orhangazi köprüsü vol.2), fetö ile hükümet üyelerinin fotoğrafları vb. önem arz etmediğinden,

türbanlı bacımı üniversiteye almadılar geyiğiyle bir seçim daha geçer. yaşadıkları bu halkın cahilliğinin, kandırılmışlığının bedeli olarak uzun yıllar devam edecektir.
Referandumdan daha yükseğini alamaz orda da birliktelerdi.
git gide düşüyor oyları 50 yi geçemeyecek bu sefer, bahçeli'nin zaten varlığı yokluğu bir.
https://scontent-sof1-1.x...488977cfd&oe=5B38869F
bizim kahvede yaptigim arastirmaya gore yuzde 76.54 dur. hepsi badem biyikli tabi..

maksimum yuzde 47-48 oy alirlar. Ustunude muhursuz zarflarla tamamlarlar nasil olsa artik yasal engelde kalmadi. gerci varken de fark etmemisti. koyunlar "hepsi evet degildi ki yeaeae" diye aklamislardi..
ysk'nın müdahelesiyle beraber %51 aldı. henüz ortada sandık yok hırsız ysk yok o yüzden %40 cıvarı anca diyorum ben.
48 49 larda.
en son yalamaktan beyni ters dönmüş bir anketör bozuntusu %50'yi geçeceği muamma referandumda %60 demişti. ne oldu o piç kurusu öldü mü?

halkın ikinci sefer yemeyeceği asparagas anket.
ittifak halinde girmeselerdi belki iki partinin toplam oyları %50'yi bulabilirdi. ama şimdi o şansları da kalmadı. mhp 8/10 puan civari düşüş yaşadı.
kemalist değilim. akp ye hayatımda bir kez bile oy vermedim.
komplo teorisi.
görsel
ulaşacağını hiç zannetmiyorum. ama her zaman ki gibi konyanın çomarları en yüksek oyu verir.
Birileri rüya da.
dün iyi partinin kurultayına onbinlerce kişi katıldı, bir o kadar kişi ise dışarıda kaldı. bunları sucuk ekmek karşılığı oraya getirmediler. böyle bir yüzde 60 saçmalığına sadece aptallar inanır. eğer gerçekten böyle bir destek olsa rte 1 gün beklemez, erken seçime gider.
iyi parti'nin ak parti iktidarını devireceğine inananların inanmadığı bir gerçekliktir.halen şu referandum kafasından çıkarmadılar.%53 aldık diye sabit kalacak sanıyorlar.*hayır diyen mhplilerin çoğu artık mhp'ye oy vermeye devam edecektir.hayır deme devirleri bitmiştir.

Bu arada Neden erken seçim yapılmadığına gelince,gerek olmadığı içindir.

2018'de de seçim olmayı versin.hem seçim olursa iyi parti nasıl seçime girecek?kurulalı 1 yıl olmadı ki seçime girebilsin.şimdi erken seçim yapsak ağır ağlarsınız.iyi parti seçime giremiyor da diktatörlüğünü kesinleştirdi de falan filan. Buyursun gelsin,onu da tokatlayalım işte.korkumuz yoktur evelallah.

Sonuçta Erken seçime girsekte ağlayacaksınız, girmesekte ağlayacaksınız.bu bir hakikattir.
olmayacak, olmayacağı için vargüçleriyle algı yönetimine sığınıyorlar.

kaybedecekler, ve hepsi silivrinin yollları taştan türküsünü söyleyecekler.
Yüzde 60 olmasada 50 civarındadır muhtemelen, mhp oyları diyebir şey yok öncelikle mhp sanıldığından daha fazlasını kaybetti. Şimdi hepsi ya iyi partide ya da bbp’de. Yüzde 60’ların görülmesi ancak HDP nin baraj altı olması ile olur. Hdp nin saha da çalışacak siyasetçisi yok, sesini de çıkaramaz chp ile ittifak kurabileceklerini de sanmıyorum muhtemelen baraj altı olacaklar. Bu durumda kürt oyları chp ve akp arasında dağılacak. Şu an için denklemin tek bilinmeyeni iyi parti. iyi parti eğer %10’nu geçkin bir oy alırsa AKP’nin işi biter.
Siz şunu yüzde 75 yapın da ileride sıkışmayın amk.
En fazla %40 alirlar . En cahil akrabalirim bile akp ye oy vermem diyor.
referandumda da aynısını diyorlardı %50'yi zor aldılar, şimdi de durum aynı hatta akp için aleyhte olan birçok şey de yaşandı. muhalefet akıllı davranırsa bu sefer %60, %50 değil anca %45'i görürler.
hdp doğuda iyi partide batı da etkili işler yaparsa böyle bir şey olması imkansız olur. unutmayın kürtler için akp ve hdp dışında seçenek yoktur.
muhafazakar türkler içinde ilk seçenek akp mhp 2. seçenekte iyi partidir.
Susun beyler deli konusuyor.
Konus deli.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar