bugün

öğle arası cumaya gidip derse geç kaldığı için öğrencisini almayan laikliği yada tuttuğu parti hakkında kesin bir yargıya varılamıyacak olan öğretmendir. hakkımıdır? evet yasal olarak hakkıdır.

lakin hiç haz etmem böylelerinden.ıslak odunla dövesim gelir...

bilesiniz.
cumadan deyip kerhaneden gelen öğrencilerin olduğu memlekette haksız sayılmayacak hocadır.
eğer normalde geç kalan öğrenciyi derse alıyor da sadece bu öğrenciyi almıyorsa tutarsız hocadır. öğrencileri arasında ayrım yapar. amma normalde de kendinden sonra giren öğrenciyi dersine almıyorsa gayet normal hocadır. çünkü hata sistemindir. bu insanların dinlerini yaşama özgürlüğü varken cuma namazı saatine ders koyarsan bu özgürlüklerini kısıtlamış olursun.
eğer bu öğretmen görevini layıkıyla yapıyorsa, yalan uydurarak rapor alıp veya eften püften bir bahane ile derse gelmeyip gezip tozan öğretmenlerden değilse haklıdır. günahı veya sevabı öğretmen ile allah arasındadır kimseyi bağlamaz.
derse geç kalmışsa almaması normaldir, cumaya gitmek bir ayrıcalık değildir. inanç özgürlüğünün olduğu bir ülkede yaşıyoruz, bir gün adamın teki yolda inek gördüm biraz tapındım o yüzden derse geç kaldım derse ne yapacak hocamız. dünya da buna inanan insanlarda var. bu arada normalde derse geç kalanları alıp sadece cumadan dönenleri kasıtlı almayan bir hocadan bahsediyorsak o zaman sövülmeyi hak ediyor demektir.
derse zamanında gelinmeli düşüncesini savunan hoca modeli.
cumartesi günü ne cuması diyip yalan söylediği öğrencisini derse almayan öğretmendir.

(bkz: tarih)
çok da korkunç bir şey yapmış değildir, eğer öğrenci derse bu nedenden geç kalmışsa. salt bu nedenle derse alınmamışsa, evet hakkı çiğnenmiştir. yine de bu öğrenci oruç tutmadığı için öldürülen üniversite öğrencisinden çok daha şanslıdır.
(bkz: #7231533)
ideolojisini işine yansıtan hocadır. lafa gelince özgürlükçüdür pek çoğu. kural kitap işlerine hiç girmeyelim o zaman o öğretmenin derse geç kaldığı dakikaları saymak gerekir. er ya da geç bir gün adalet terazisinde o ve onun yaptığını savunanlar tartılacaktır.
şöyleki cumaya diye çıkıp batak oynayıp gelen adamları düşünürsen...helal hocam iyi yapmışsın.
bunların sadece ramazan ayında derse kahveyle gelen versiyonu da vardır.
derse geç kalmama kuralını hatırlatan hocadır.
daha 8-9 yaşındaki çocukları haremlik selamlık ayırıp, karşı cinsi hep uzak tutarak bilinçaltında daha o yaşta bir ''ulaşılması zor olan güzeldir.'' etkisi yaratan hocadan daha az gerzektir.
ülkedeki günleri hristiyan sisteme göre ayarlanmasından oluşan ve bazen kötü amaçlı insanların yaptıkları hareketler.
her işin zamanında yapılması gerektiğini savunan hocadır. ders saati ile başka işler aynı ana denk geliyor ise tercih meselesidir. cumaya gitme konusunda da din engelinin olmaması gerektiğini savunduğundan bu da bir engeldir.
(bkz: Anlatım bozukluğu)**
güncel Önemli Başlıklar